×

Hüseyin Eroğlu: Türk futboluna paha katacak Samsunspor izletmek istiyoruz

Samsunspor Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu, TFF Fair Play/Adil Oyun Ödülleri’nde ‘2022-2023 Dönemi 1’inci Lig En Centilmen Teknik Direktör’ mükafatını kazandı. Deneyimli teknik adam, ödül merasiminin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kendisi ismine çok kıymetli bir ödül kazandığını belirten Eroğlu, “Futbol hakikaten çok kıymetli ve pahalı. Teknik adamların en kıymetli vazifesi, futbolun kıymetini artırmak ve korumak. Bu mükafatların artması, toplumsal olarak da bedelimizi üst çekecektir. Benim için çok manalı bir ödül. Bana bu mükafatı layık gören herkese çok teşekkür ederim. 2006’dan beri antrenörlük yapıyorum. Fair-Play benim için çok kıymetli. Çok büyük muvaffakiyetler elde ettik. Türk futboluna pahalı gençleri armağan ettik. Rakibe, hakeme ve taraftara hürmet daima bende oldu. Ne memnun ki çocuklarıma bu türlü bir mükafatı alan bir baba mirası bırakacağım. Ne kadar çok dikkatli olursak ülke futboluna o kadar kıymet katmış oluruz. Maçların hepsine kazanmak için çıkacağız lakin oyun bu. Karşında bir rakibin var, düşmanın yok” diye konuştu.

“SAMSUNSPOR’U RAKİPLERİN ZORLANDIĞI BİR DEPLASMAN HALİNE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Hedeflerinin ligi birinci 10 sıra içerisinde bitirmek olduğunu vurgulayan Eroğlu, “3 haftaya baktığımızda 1 puanımız var lakin birçok maçı da kazanma noktasına geldik. Golleri atsaydık bizim lehimize dönebilirdi. Yeni bir kadroyuz. Gün geçtikçe daha âlâ olacağımıza inanıyorum. Oyuncularıma güveniyorum. Şu an tahminen 3’üncü hafta lakin Samsunspor’u üstlere taşıyacağız. Birinci 10 maksadımız var. Bunun içerisinde olmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bu potansiyel, bu kentte var. Nasıl ki geçen sene geldiğimizde bir kelam verdik. Şu anda da kelam veriyoruz. Samsunspor’u Üstün Lig’de rakiplerin zorlandığı bir deplasman haline getirmek istiyoruz. Oynadığı futbolla Türk futboluna paha katacak Samsunspor izletmek istiyoruz” formunda konuştu.

“MİDTSJÖ’YE BİR PERİYOT İLGİMİZ OLMUŞTU”

Transfer periyodunun sonuna kadar gruba yeni oyuncular katılacağını aktaran deneyimli teknik adam, “Şu an transfer çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan maçlarımızı oynuyoruz zira elimizdeki oyuncuları da en uygun halde hazırlamak durumundayız. Midtsjö’ye bir periyot ilgimiz olmuştu lakin birçok oyuncu ile temaslarımız var. Ortamızda katılacak oyuncular olacak” diyerek kelamlarını noktaladı. (DHA)

Share this content:

Yorum gönder