×

Fenerbahçe ile Galatasaray transferde yeniden karşı karşıya geliyor

Avrupa’da transfer periyodunun son anları yaşanırken, idare harikulade bir operasyona imza attı. Sarı-Lacivertliler’in Batshuayi ve Crespo’yu satarak kasasına 13 milyon Euro koyması bekleniyor.

KAP BEKLENİYOR

Hem Michy Batshuayi’nin Nottingham Forest’a satışı, hem de Alferdo Morelos’un 3 yıllık kontratıyla ilgili KAP açıklamasının gelmesi mümkün. Sarı-Lacivertliler’in İngiltere’ye göndereceği tek isim Batshuayi olmayabilir. Premier Lig’in yeni takımlarından LUton Town da Joshua King’in peşinde. Norveçli hamle oyuncusuyla ilgili gelişmeler de yaşanabilir.

20 MİLYON EURO’LUK BÜTÇE

Morelos, bonservis bedeli olmadan transfer olacağı için, elde edilen gelir orta saha için kullanılacak. İdarenin bu bölge için ayırdığı 12 milyon Euro’luk bütçenin artık 20 milyon Euro’yu bulması mümkün. Bu sayede daha yıldız isimlere yönelme oldu.

GALATASARAY DA İSTİYOR

Ya Jorginho ya da Galatasaray’ın da listesinde olan Partey İsmail Kartal’ın favorisi. Rade Krunic için Milan’a en son 12 milyon Euro teklif edilmişti. Bu sayının bonuslarla 15 milyon Euro’ya çekilmesi olası. İdare başka yandan daha isimli bir futbolcu için de arayışlarını sürdürüyor. Arsenal’in iki yıldızı, Jorginho ve Thomas Partey için teklif yapılması bekleniyor. Sarı-Lacivertliler, bu ikiliden birini takımına katmayı planlıyor.

İngiliz grubuna yapılacak teklifin 20 milyon Euro’yu bulması sürpriz olmaz. Wolves’tan 30 milyon Euro Sarı-Lacivertliler’in yeni adayı ise Braga’lı Mohammed Al-Musrati. Libyalı oyuncunun ismi daha evvel de Türk kadrolarıyla anılmıştı.

Her geçen dönem performansını artıran 27 yaşındaki futbolcu için Wolverhampton, ocak ayında 30 milyon Euro’yu gözden çıkarmıştı. Fakat Braga, dönem ortasında kadronun değerli bir oyuncusunu kaybetmemek için teklifi geri çevirmişti. Fenerbahçe’nin Al-Musrati için maliyet araştırması yapmaya başladığı öğrenildi.

Share this content:

Yorum gönder