×

Karşıyaka Lideri Azat Yeşil: Yeni bir sayfa açmak istiyoruz

Konak’taki bir otelin toplantı salonunda gerçekleşen lansmanda futbol ve voleybol branşlarına takviye olan ana sponsorlarla birlikte iki branşın tüm sponsorları tanıtıldı. KSK Lideri Azat Yeşil, kulübün 1912 yılında bir zeytin ağacının altında Kadızade Zühtü Işıl ve arkadaşları tarafından kurulduğunu hatırlatarak, “Kulübümüzün kurucuları uzun mühlet ülkenin kurtuluşu için çeşitli cephelerde yer almıştır. Karşıyaka’nın kuruluşunda bir çaba ruhu var. Karşıyaka, ülkemizin spor kulüpleri içerisinde hangi ligde olursa olsun önemli bir uğraş ruhuyla anılmıştır” dedi.

Futbolda hak ettikleri yerde olmadıklarını tabir eden Karşıyaka Lideri Yeşil, “Biz ‘Karşıyaka Sevdalıları’ olarak, önemli bir iş insanı kümesi olarak, sponsorlarımızla birlikte yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Bu sayfada kulübümüzün bulunduğu kategorilerden daha üst kategorilere çıkması konusunda önemli manada önümüze bir projeksiyon koymuş bulunmaktayız. Bu hususta başarılı olacağımıza inancımız tamdır. Bütün arkadaşlarımız önemli manada emek harcamaktadır. İdare heyetimizdeki herkes lider kategorisindedir. Bugün çok az spor kulübünde bu türlü bir idare şurası olduğunu kestirim ediyorum” diye konuştu. Futbolda 1-2 transfer daha yapacaklarını aktaran Azat Yeşil, “Mücadeleci bir grup kuruldu. Bu grubun bu ligde âlâ sonuçlar elde edeceğine inanıyoruz” bildirisi verdi.

FUTBOLA SPONSOR İSMİ EKLENMEYECEK

Karşıyaka’nın futbol grubuna ana sponsor olan otomotiv firması, yeşil-kırmızılı kulüple isim sponsorluğu muahedesi yapmasına karşın firma ismini yarışmacı ekibe ekletmeme kararı aldı. Firmanın kulübe vereceği maddi takviyesi düşürmeyeceği belirtildi. Firma yetkilisi, “Karşıyaka Spor Kulübü’nün destekçisi olup bu kulübün yanına ismimizi yazdırabilmek bedelli ve değer biçilemez bir onur kaynağıdır. Karşıyaka’nın isminin yanına marka ve isim eklenmeden takviye olunmasının daha uygun olacağı kanaatindeyiz” açıklaması yaptı.

VOLEYBOLA MEDICAL POINT DESTEĞİ

İzmir İktisat Üniversitesi Medical Point Hastanesi, Karşıyaka Bayan Voleybol Ekibi’nin ana sponsoru oldu. Sponsorluk muahedesi ile birlikte yeşil-kırmızılılar, Bayanlar Voleybol 1’inci Ligi’nde Karşıyaka Medical Point ismiyle gayret edecek. Hastane ayrıyeten voleybol, futbol ve basketbol branşlarının sıhhat sponsorluğunu da üstlendi. Muahede, Medical Point CEO’su Veysi Kubba ve Karşıyaka Lideri Azat Yeşil tarafından imzalandı.

Törende konuşan Veysi Kubba, “Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün, annesi Zübeyde Hanım’ı Karşıyaka’ya emanet etmesi, bu toprakların ne kadar özel olduğunun değerli bir göstergesi. Karşıyaka Medical Point Voleybol Takımı’mız artık bu kutsal emanetin izinde tarihi bir öykü yazmaya hazırlanıyor. Bu topraklarda her bir vuruş, her bir zafer, yalnızca bir maçın değil, birebir vakitte Ata’mızın mirasına olan hürmetin ve sevginin de bir tabiri olacak” dedi.

CENK KARACE: SIRADA BASKETBOL VAR

Karşıyaka Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkanı Cenk Karace, “Bayrakları sandıklardan çıkarma vakti geldi” dedi. Futbol ve voleyboldan kısa mühlet sonra basketbol sponsorluğu muahedesini yenileyeceklerini belirten Karace, “Olmazsa da B planımız var. Karşıyaka’nın önü çok açık. Bunu herkes bilsin. Bütün benliklerimiz yanımızda. Tüm derneklere ve sponsorlara teşekkür ediyorum” halinde konuştu. Tanıtım toplantısına Bornova Belediye Lideri Mustafa İduğ ve Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin’in yanı sıra futbol, basketbol ve voleybol kadrolarının atletleri da katıldı.

Share this content:

Yorum gönder