×

Avrupa Şampiyonu Konyaaltı Belediye SK, dönemi açıyor

Hentbol Bayanlar Muhteşem Ligi’nde 2023-24 dönemi geçtiğimiz hafta sonu oynanan müsabakalarla başladı. Bu dönem ligde uğraş edecek 11 ekip olması sebebiyle her hafta bir grup haftayı maç yapmadan kapatacak. Birinci haftayı bay geçen Konyaaltı Belediye Spor Kulübü Bayan Hentbol Ekibi, 2. hafta gayretinde Armada Praxis Yalıkavak Spor’u Akdeniz Üniversitesi Mavi Salon’da ağırlayacak.

Tek parola şampiyonluk

Ülkemize yaşatmış olduğu gururla gayretini sürdüren ve her kulvarda tek parolası şampiyonluk olan Konyaaltı’nın Mavi Kelebekler’i seyircisi önünde açacağı döneme galibiyetle başlamak istiyor. Hentbolseverler 2 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te başlayacak çabayı Konyaaltı Belediyesi resmi Facebook hesabı ve YouTube kanalı ile Türkiye Hentbol Federasyonu resmi YouTube kanalından canlı olarak izleyebilecek.

“Takımımızla gurur duyuyoruz”

Konyaaltı’na yakışır bir formda her vakit üst sıralarda olduklarını ve tepeyi alışkanlık haline getirdiklerini lisana getiren Konyaaltı Belediye Lideri Semih Esen, ekibe yeni katılan oyuncularla güçlerine güç kattıklarını söz etti. Yeni dönem öncesi hazırlık müsabakalarında mağlubiyet yüzü görmemiş olmalarının gruba büyük moral verdiğini söyleyen Lider Esen, “Mavi Kelebekler’imiz geçtiğimiz dönem tarihe ismini altın harflerle yazdırarak Türkiye’ye birinci Avrupa Kupası’nı getirdi. Kadromuzla her vakit gurur duyuyoruz. Bizleri daima keyifli ediyorlar. Bu dönem da inanıyorum ki tüm kulvarlarda kupa kaldıran bir grup olacağız” dedi. Taraftar takviyesine de dikkat çeken Esen, “Oyuncularımızla ve teknik heyetimizle her konuşmamızda taraftarın onlara çok büyük bir güç olduğunu söylüyorlar. Taraftarımızın takviyesine her vakit gereksinimleri var. Ben de bedelli sporseverleri, 2 Eylül Cumartesi günü saat 15.00’te Akdeniz Üniversitesi Mavi Salon’da oynanacak maç için tribüne davet ediyorum” diye konuştu.

Share this content:

Yorum gönder