×

Bakan Bak: 8 milyon gencimize yüzme öğrettik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Yaz Spor Okulları Kapanış Merasimi ve Gençlik Şenliğine katıldı. Mükemmeller kıyısında düzenlenen tertipte birçok farklı disiplinde atletler becerilerini sergiledi. Bakan Bak, akrobatik hareketlerle basket atan gençlerin cümbüşüne ortak olurken, kıyıda oturan vatandaşları ziyaret etti.

Voleybol oynayan gençleri izleyen Bakan Bak akabinde, Yaz Spor Okulları Kapanışı ismine, Derince Belediye Lideri Zeki Aygün ile pasta kesti. AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Veysel Tipioğlu ve Mehmet Akif Yılmaz eşlik etti. Bakan Bak’ın gençlerle futbol topu sektirdiği anlar renkli imgeler oluşturdu.

“8 milyon gencimize yüzme öğrettik”

460 gençlik merkezi ve 10 binin üstünde tesisle gençlere hizmet verdiklerini söyleyen Gençlik Ve Spor Lideri Osman Aşkın Bak, “Yaz spor okullarında liderimin bana verdiği bilgiye nazaran, 24 branşta tüm yıl boyunca yaklaşık 18 bin öğrenci geliyor. Spor yapıyor yüzme öğreniyor, bu yüzme havuzlarının ikisini spor bakanlığıyla bir arada yaptık. Bizim, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ diye bir projemiz var. Bu proje çerçevesinde Türkiye çapında şu ana kadar 8 milyon gencimize yüzme öğrettik. Yıl sonuna kadar 10 milyon öğrencimize öğreteceğiz. Boğulup ailelerimizi de bizleri de üzmesin diye onlara yüzme öğreniyoruz. Bunu, Belediye liderimiz Derince de çok hoş yapıyor, Büyükşehir Belediye Liderimiz da çok hoş yapıyor. Spor tesislerini her tarafa yapıyoruz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sporun ve atletin dostu. Belediyelerimizin bu cins projeler yapılmasına çok büyük dayanak veriyor. Türkiye tesisiler açısında çok büyük kazanımlar elde etti. Dünyanın en genç tesisleri bizde” dedi.

Share this content:

Yorum gönder