×

Beşiktaş’ta Aboubakar’dan Lucescu’ya şok tepki! Neye uğradığını şaşırdı

Beşiktaş, Romanya’da oynanan birinci maçta rakibi Dinamo Kiev’i son dakikalarda attığı golün akabinde 3-2 mağlup etmeyi başarmıştı. Kiev’in deneyimli hocası Lucescu, maçın akabinde Siyah-Beyazlı takımın Afrikalı futbolcularına gönderme yaparak reaksiyon çekmişti. Beşiktaş’ın golcüsü Aboubakar ise attığı golün akabinde, Rumen hocanın açıklamalarını unutmadığını gösterdi.

İşte Lucescu’nun açıklamaları:

“Birileri hakemleri eleştirdiğimi söyleyebilir. Lakin bu tıp yanılgılarla ve iptal edilen goller konusunda şampiyonuz. Geçen dönem Benfica maçında da iptal etmişlerdi. Çizgiyi çektiler, gerçekte olmayan bir ofsaytı pahalandırmak için maçın bir dakikasını geri sardılar. Penaltı atışlarında, yakın aradan atılan bir şutun akabinde top taraf değiştirdiğinde ve Beşiktaşlı oyuncu Popov’un sıkılı eline başıyla vurduğunda da hakemler rakibimiz lehine kararlar verdi.”

“UYARIYORUM LAKİN YENİDEN OLUYOR”

“Genel olarak oyun bizim açımızdan yeterliydi, maalesef tekrarlanan kusurları hariç tutarsak. Beni en çok üzen de bu… Bu mevzuda konuşuyorum lakin yeniden de oluyor… Hem kadromuz hem de rakibimiz uygun oynadı ancak biz üstündük ve düzgün gol fırsatları yakaladık. Lakin iptal edilen gol üzere kısımlarda kanatlarınız kırpılmış üzere oluyor ve oyuna geri dönmek çok sıkıntı oluyor. Başardık, çocuklar düzgün iş çıkardı ancak ne sonuçtan ne de yanlışlarımızdan mutluyum.”

“BEŞİKTAŞ DEĞİL AFRİKA ULUSAL TAKIMI…”

“Hala bir talihimiz var. Bugün teknik ve fizikî açıdan bizden daha uygun olabilecek güçlü bir rakibe karşı yeterli oynadık fakat oyun tertibi, adanmışlık ve birliktelik sayesinde onlara karşı uygun oynadık. Beşiktaş’a karşı değil, Afrika ulusal ekibine karşı oynadık… Gambiyalı, Kongolu, Ganalı, Angolalı… Kulüpte yetişmiş 11 oyuncuyla bu türlü bir ekibe karşı oynamak çok sıkıntı. İstanbul’da da birebir biçimde oynamaya çalışacağız, olumlu taraflarımız var lakin savunmada yaptığımız ve gol yememize neden olan bu kusurları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Kendi oyunumuzu oynamalı, rakibe kombinasyon oyunumuzla karşı koymalı ve istediğimiz sonuca ulaşabileceğimize inanmalıyız.”

“Taraftarlardan diğer bir grubu oynarken kendi grupları kadar desteklemelerini istemek sıkıntı. Elbette takviyesi hissettik, tahminen biraz daha fazla hissetmek istedik lakin taraftarlara âlâ bir sonuçla karşılık verememiş olmamız üzücü. Düzgün bir maçtı lakin sonuç o denli değildi… İkinci bir maç daha var, umarım âlâ oynar, kazanır ve Konferans Ligi küme etabı maçlarını oynamak üzere Bükreş’e döneriz.”

ABOUBAKAR’DAN TEPKİ!

Beşiktaş’ın Kamerunlu yıldızı Aboubakar, Dinamo Kiev’e attığı golün akabinde gol sevincini farklı bir formda yaşadı. Yıldız futbolcu, Ukrayna takımının hocası Lucescu’ya hakikat koşarak yansısını gösterdi.  Kamerunlu golcü, attığı golün akabinde birinci maçtan sonra Beşiktaş’a ‘Afrika Karması’ diyen Lucescu’ya gerçek koştu ve gol sevincini Rumen hocanın karşısında kutlayarak bu kelamlarına net bir reaksiyon gösterdi. Lucescu, Aboubakar’ın gol sevincini yaşadığı sırada neye uğradığını şaşırdı.  Aboubakar, gol sevincinin akabinde hakem tarafından sarı kartla cezalandırıldı. 

Share this content:

Yorum gönder