×

Beşiktaş’tan tarihi 6’lı! Şenol Güneş faktörü…

Bu dönem kuvvetli bir süreçten geçip, UEFA Konferans Ligi’nde kümelere kalan Beşiktaş, kulüp tarihi açısından kıymetli bir muvaffakiyet elde etti. Ön eleme cinsinde oynadığı tüm 90 dakikaları galip bitiren Siyah Beyazlılar, üst üste 6 Avrupa maçında galip gelerek, 120 yıllık tarihine fevkalade bir iz bıraktı. Teknik yönetici Şenol Güneş de bu muvaffakiyetin baş mimarı olarak, mesleğinin en kıymetli Avrupa performanslarından birini göstermiş oldu.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaştığı bir gönderi

DOLMABAHÇE’DEN ÇIKIŞ YOK!

Tiran, Bakü, Kiev… Bu dönem Dolmabahçe rakiplere yeniden kâbus oldu, tribün Avrupalılar’ın adeta üstüne çöktü! Her maçta kadronun itici gücü olan 12. adam dün gece de kritik anlarda üzerine düşeni ziyadesiyle yaptı. 33 bin civarında biletli seyirci maçı izledi. 90 dakika bitiminde tribünler teknik takım ve ekibi, futbolcular ise taraftarı alkışladı.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

 
 
 

Fanatik (@fanatikcomtr)’in paylaştığı bir gönderi

NERESİ EKSİKSE NECİP ORADA

Şenol Güneş’in dün gece takım tercihlerinde en kritik isimlerden biri yılların deneyimi Necip Uysal’dı. Amartey’in sakatlığında Colley’le savunma göbeğinde talih bulan 32 yaşındaki oyuncu, kusursuza yakın oynadı. Güneş, kaptanlık pazubandını da Necip’e teslim etti.

Beşiktaş’tan Necip Uysal paylaşımı https://t.co/4qvYmwpUAh

— Fanatik (@fanatikcomtr) August 31, 2023

ONUR BULUT’A FARKLI GÖREV

Beşiktaş’a geldiği günden bu yana ya sağ bek ya da Rosier’nin önünde sağ çizgide misyon alan Onur, bu defa sol çizgideydi. Masuaku’nun sakatlığında savunmanın solunu savunan 29 yaşındaki oyuncu, birinci yarıda gördüğü sarı karta karşın yanılgısız bir maç çıkardı.

MULEKA’NIN MAKUS TALİHİ

Büyük beklentilerle geldiği Beşiktaş’ta geçen dönem isteneni veremeyen Muleka dün gecenin şanssız isimlerindendi. Kongolu futbolcu büyük bir özveriyle oynasa da ikinci yarıda iki net fırsattan yararlanamadı. 72’de sarı gören Muleka, 75’te yerini Rebiç’e bıraktı.

Aslınan Çil

Share this content:

Yorum gönder