×

Fenerbahçe’de Rodrigo Becao’dan kadro arkadaşlarına tebrik

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off Tipi’nde 5-1 kazandığı birinci maçın rövanşında Twente’yi deplasmanda 1-0 mağlup ederek ismini kümelere yazdırdı. Sarı-lacivertlilerde Brezilyalı stoper Rodrigo Becao, müsabakanın akabinde açıklamalarda bulundu.

Takım arkadaşlarını tebrik eden Becao, “Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sıkıntı bir maç oldu. Bunun bilincindeydik. Bunu da bilerek hazırlanmıştık maça. En âlâ performansımızı sergileyemedik. Daha âlâ olabileceğimizi düşünüyorum ancak bugün en değerlisi galibiyetti. Futbolda en kıymetli şey her vakit sonuçtur” biçiminde konuştu.

“HER MAÇTA DAHA UYGUN OYNAMAK İSTİYORUZ”

İlk yarıda istedikleri oyunu oynayamadıklarını lisana getiren 27 yaşındaki oyuncu, “Tabi ki gördüğümüz kartlar işleri bizler için zorlaştırdı. Zira kart gördüğünüz vakit tahminen ilerleyen dakikalarda yapmanız gereken taktiksel faulleri yapamıyorsunuz. Münasebetiyle bizler için işleri zorlaştırdığı kesin. Bizim düzeyimizde değil dediklerimin sebebi şu. Fenerbahçe çok büyük bir grup. Her vakit kazanmak için oynar. Oynadığımız her maçta daha yeterli oynamak istiyoruz. Birinci yarıda alanda istediğimiz biçimde organize olamadık. Sakin kalamadık. Maç biraz gerildi lakin devre ortasında konuştuk. İkinci yarıda biraz da olsa düzeltebildik. Golü de bulduk. Kıymetli olan galibiyeti aldık. Artık bizim için en değerli maç, bir sonraki maç. Zira biz her vakit maçlara bu formda yaklaşıyoruz” diye konuştu.

Share this content:

Yorum gönder