×

Galatasaray açıklaması: Manchester United işleri bozdu

Şampiyonlar Ligi’nde çaba eden temsilcimiz Galatasaray’ın rakipleri aşikâr oldu. Sarı-kırmızılılar, Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag’ın yer aldığı A Kümesi’nde yoluna devam edecek. Galatasaray’ın şiddetli kümesini Fanatik.com.tr Editörü Atalay Özçelikli, kıymetlendirdi.

“MANCHESTER UNITED, İŞLERİ BOZDU”

Galatasaray’ın sıkıntı bir kura çektiğini söyleyen Atalay Özçelikli, “Gerçekten ürkütücü bir küme. İki dev kadro, oburu de fiziki güce sahip bir kadro. Bayern Münih’in gelmesini avantaj olarak görebildik. Ben, en başından beri büyük bir kadronun gelmesinden yanaydım aslında. Öbür üç grup ortasında ikincilik yarışı olurdu fakat Manchester United bu denklemde işleri bozdu.” tabirlerini kullandı.


“GRUPTAN ÇIKMAK İMKANSIZ DEĞİL”
Galatasaray’ın geçmişte de bu türlü bir kümeden çıktığını hatırlatan Özçeliki, “Gruptaki grupları gördüğümde aklıma 10 yıl öncesi geldi. Galatasaray, 10 sene evvel yeniden Kopenhag’ın olduğu ve yeniden iki dev ekibin yer aldığı kümeden ikinci çıkmayı başarmıştı. Real Madrid ve Juventus vardı o kümede. Drogba’nın asistinde Sneijder golü atmıştı o karlı maçta. Yani Galatasaray için kümeden çıkmak imkansız değil. Bu sene neden olmasın?” dedi.

Galatasaray takımının Şampiyonlar Ligi seviyesinde olduğunu tabir eden Atalay Özçelikli, “Bu takım birçok kadroyla dişe diş çaba eder, hatta birtakım grupların takımından daha üst seviyede” dedi.

Share this content:

Yorum gönder