×

Son dakika | Galatasaray’ın istediği Sofyan Amrabat Manchester United’a transfer oldu

Manchester United Galatasaray’ın gündeminde olan Sofyan Amrabat’ı takımına kattı.

Faslı oyuncuyu taşıyan özel uçak yarım saat evvel İtalya’dan havalandı Manchester’a gerçek yola çıktı. İngiliz kulübü bu transer için 30 milyon Euro ödeyecek.

2022 Dünya Kupası’nda tüm dünyanın dikkatini çeken Amrabat’ın Fiorentina ile 1 yıllık daha kontratı bulunuyordu.

2020 yılından bu yana Fiorentina forması giyen Faslı futbolcu Amrabat, İtalyan takımında çıktığı 107 maçta 1 gol, 1 asistlik performans sergiledi.

GALATASARAY’IN GÜNDEMİNE GELMİŞTİ

“Galatasaray’ın orta saha transferi için Sofyan Ambrabat gündeme geldi. Galatasaray’ın eski oyuncusu Nordin Ambrabat’ı kardeşi. Fiorentina’da oynuyor. Fas Ulusal Kadrosu ile Dünya Kupası’nda kusursuz işler yaptı ve pahası birden yükseldi. Güç bir transfer.”

“NORDİN AMBRABT İLE GÖRÜŞTÜM”

“Nordin Amrabat görüşme yaptım. Bana net bir biçimde ‘Bir kontak var’ dedi. Galatasaray, Sofyan Ambrabat’ın transferi için bir teşebbüste bulundu. Gelme ihtimalini sorduğumda ise ‘İnşallah’ dedi. Bu kontak görüşmelere dönebilir ve ikna edilebilir. Bu transfer de olabilir.”

“BARCELONA ALAMAMIŞTI”

“Amrabat ile konuşuncaya kadar bu transferin katiyetle olmayacağı düşüncesindeyimdi. Zira kıymetli bir oyuncu ve Barcelona da mali şartları nedeniyle alamamıştı. İngiltere’ye gitme olsılığı vardı ve Fiorentina ile anlaşmadıkları için vazgeçmişlerdi.” tabirlerini kullandı.

Share this content:

Yorum gönder