×

Trabzonspor Lideri Ertuğrul Doğan: Borcumuz 1 lira azalmadı

Trabzonspor Lideri Ertuğrul Doğan, kulüp mecmuasının 209’uncu sayısına açıklamalarda bulundu. Bordo mavili kulübün 56’ncı kuruluş yıl dönümü kutlayan Doğan, yaşanan ekonomik zorlukların evvelki periyot idaresinde yapılan yanılgılar nedeniyle olduğunu savundu.

Trabzon’un esaslı bir futbol tarihine sahip olduğunu belirten Doğan, “Kulübümüzün 56’ncı kuruluş yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutladık. Trabzonspor kurulalı 56 yıl geçse de mazimiz 1900’lü yıllara dayanmaktadır. Trabzon, dün olduğu üzere bugün de öğreten ve öncülük eden kadim bir kenttir. Ortaya koyduğumuz bu irade ve güçlü argüman, 1967’de Trabzonspor’u kurmuş, tarihler 1976’yı gösterdiğinde Anadolu’ya şampiyonluğu getiren birinci kulüp olmakla taçlanmıştır” dedi.

“HATALARI İÇEREN İDARE BİÇİMİ ÖNEMLİ MALİYETLER ÇIKARDI”

Trabzonspor’un geçmişten bugüne örnek ve başkan olma bedellerini taşıdığını söz eden Doğan, kulüp tarihinde yeri ve izi olanlardan aldıkları emaneti sorumlulukla taşıyacaklarını belirtti. Sürdürülebilir muvaffakiyet için ekonomik yapının kıymetli olduğunu kaydeden Doğan, “Her dönem kadrosu yine yıkıp yapmak ekonominize büyük ziyanlar verirken alanda da başarısız olabiliyorsunuz. Geçen dönem kimi yanlışları içeren idare biçimi bugün karşımıza maalesef önemli maliyetler çıkartmıştır. Bunu ortadan kaldırmak ya da çabucak kurtulmak ne yazık ki kolay değildir” tabirlerini kullandı.

“1,4 MİLYAR TL ÖDEDİK, BORCUMUZ 1 TL AZALMADI”

Başkan Doğan, idareye geldikleri günden bu yana borç ödediklerini belirterek, “Geldiğimiz günden bu yana 1,4 milyar TL’lik ödeme gerçekleştirdik. Bu ölçüdeki ödemeye karşın borcumuz 1 lira azalmadı. Döviz kuru ve faizde yaşanan yükselişler bütün kulüpleri olduğu bizi de olumsuz etkilemektedir.  Buradan çıkışımızın yolu ekibimizin maaş bütçesini dengelemek, oyuncu satışı ve sponsorluklardır. Maaş bütçesini dengeleyecek ataklar yapsak da birtakım oyuncularda yaşadığımız meşakkatler hala devam etmektedir. Yabancı sayımızın fazlalığından ötürü oyuncu göndermeden alamıyoruz. Süreç sıkıntı lakin çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“BEDEL ÖDÜYORUZ”

Başkan Doğan, kulübün iktisadını düzeltmek için yüksek maliyetli transferler yapmamakta kararlı olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Camiamız şunu bilsin ki geçmiş periyotlardaki üzere ne yüksek bonservisli oyuncu alacağız ne de aldıklarımıza astronomik maaş ödeyeceğiz. Dün ödedik, bugün bedel ödüyoruz. Yarınlarımızda tıpkı bedeli ödememek için ‘dengeli’ ve ‘seviyeli’ ilerleyeceğiz. Bu mevzuda kesin kararlıyız. Ekibimizin tekrar yapılandırılması kapsamında transferleri gerçekleştireceğiz. Gerek altyapımız gerekse A Ekibin daima üreteceği, yarışacağı ve muvaffakiyete ulaşacağı tertibe sahip bir yapıya orta vadede kavuşacağımıza inanıyorum. Sizler de inanın”

Stadyum için yapılan isim sponsorluk mutabakatının gayeleri gerçekleştirmede itici güç olacağını söyleyen Doğan, yeni sponsorluk mutabakatları için de çalıştıklarını açıkladı.

“TAKIMINIZA SAHİP ÇIKIN”

Taraftarlardan dayanak isteyen Doğan, “Her yeni dönem yeni bir umut demektir. Sizlerden ricam ekibinize takviye olmanız, kulübünüze sahip çıkmanızdır. Birlikte her türlü zorluğun altından kalktığımızı defaatle gösterdik. Bugünler de o günlerdir. Gerek forma gerek kombine alarak desteklerinizi bekliyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

Share this content:

Yorum gönder