×

Tolunay Kafkas, Fenerbahçe maçı öncesi umutlu: Gücümüz, potansiyelimiz var

MKE Ankaragücü, Üstün Lig’in 4’üncü haftasında 3 Eylül Pazar günü meskeninde Fenerbahçe’yi konuk edecek. Müsabakanın hazırlıklarını sürdüren MKE Ankaragücü, Eryaman Stadyumu’nun futbol oynamaya elverişli olmaması nedeniyle daha evvel kendi konutunda oynaması gereken Adana Demirspor müsabakasını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamıştı. Ankara grubu, Fenerbahçe maçıyla birlikte bu dönem birinci kez Eryaman Stadyumu’nda maça çıkacak.

“GELENLERE DÜZGÜN BİR ANKARAGÜCÜ SEYRETTİRMEK İSTİYORUZ”

Hazırlıklara ait basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Tolunay Kafkas, bugün 113’üncü yaşını kutlayan Ankara grubunun kuruluş yıldönümünü kutladı. 3 haftanın akabinde Ankara’da taraftarlarının önünde maça çıkacaklarını vurgulayan Kafkas, “Taraftarımızın önüne çıkmak bize ekstra motivasyon getirecek. Fenerbahçe, yaptığı transferlerle gayeleri aşikâr olan bir grup. Kendi oyun anlayışımızı alana yansıtacağız. Gelenlere güzel bir Ankaragücü seyrettirmek istiyoruz. Oyun olarak çok âlâ oynadığımız, daha fazla puan alacağımız maçlar oynadık, karşılığını alamadık. Umarım bu maç alırız. Oyun olarak problemimiz yok lakin daha âlâ olması gerekiyor. Bunu yapacak gücümüz, potansiyelimiz var. Kıymetli olan burada cesurca ve yeterli oynayarak Ankargücü’ne, taraftarına ve topluluğuna yakışır bir futbol oynamak” dedi.

Maç öncesi takımda rastgele bir eksik olmadığını belirten Kafkas, Eryaman Stadyumu’nun tabanını incelemediğini ve teknik bir mevzu olduğunu söyledi. Transfer çalışmalarına ait konuşan Kafkas, muhtaçlığa nazaran transfer yapabileceklerini kelamlarına ekledi.

Share this content:

Yorum gönder