×

Türkiye-İtalya voleybol maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda canlı yayınlanacak?

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibimiz bu dönem başarılarıyla adeta boyut atladı!.. Milletler Ligi’nde birinci altın madalyasına kavuşan Filenin Sultanları tıpkı vakitte dünyanın tepesine oturdu. Ay-Yıldızlılar Ulusal programdaki Avrupa Şampiyonası’nda da tarihi kürsü için fire vermeden yoluna devam ediyor. Küme evresini namağlup başkan bitiren, 16’lı tıpta Belçika’yı ve çarşamba günü de çeyrek finalde Polonya’yı deviren kızlarımız, artık de final yolunda kritik bir maça çıkacak. Yarı finalde İtalya’yla eşleşen Filenin Sultanları, tarihinde 3. kere son 2’ye kalmak için alana çıkacak.

Türkiye-İtalya voleybol maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda canlı yayınlanacak?

Bu akşam oynanacak ve saat 18.00’de başlayacak Türkiye-İtalya voleybol maçı TRT 1’den canlı yayınlanacak. Türkiye-İtalya Avrupa Şampiyonası yarı final maçıyla ilgili tüm ayrıntılar haberimizde olacak.

En son Euro 2011’de karşılaşmıştık

Dev gayret öncesi, Son Dünya 3.’sü ve Avrupa Şampiyonu İtalya, Türkiye’yle yarı finalde eşleşmelerini basına ‘Annecim Türkler geliyor’ diyerek manşeti verdi!.. Filenin Sultanları, Millletler Ligi’nde 6.’lıkta kalan İtalya’yı bu dönem 2 maçta da yendi. İki kadro Avrupa arenasında ise en son 2011’de karşılaşmış Türkiye hem kümelerde hem de bronz madalya maçında güçlü rakibini 3-2’lik skorlarla geçmişti. Türkiye ve İtalya, Avrupa Şampiyonası’nda uzun yıllar sonra kozlarını paylaşacak.

Daniele Santarelli: Yeterli grup olduğumuzu herkese gösterdik

Final biletini getirecek bu maç öncesi, dün basın toplantısı yapıldı. Başantrenör Daniele Santarelli şunları söyledi: “Bu yaz Ulusal T akımlar için çok şiddetli oluyor, zira takvim çok sıkışık. Şu an da Avrupa Şampiyonası’nda uğraş ediyoruz, son 4 ekip ortasındayız. Şu ana kadar ulusal grupla yaptıklarımdan ötürü çok mutluyum. Yarı finale odaklandık. İtalya üzere kusursuz bir kadroya karşı yarı final oynayacağız. VNL, benim ulusal grupla birinci tecrübemdi. Her anı benim için hoş ve özeldi. Âlâ bir grup olduğumuzu herkese gösterdik. Herkes Türkiye’nin katıldığı her turnuvada sonuna kadar gidebileceğine inanıyor. Bu sebeple düzey bizim için daha yükseldi. Yarı finaldeki rakibimiz İtalya çok güçlü bir grup. Ülkeme karşı oynamak benim içim farklı olacak ancak bu bir spor ve bunlar sporun içinde olan şeyler” dedi.

Share this content:

Yorum gönder