×

Fenerbahçe’nin transferdeki gözdesine sürpriz teklif! Vakit daralıyor

Fenerbahçe’nin transfer gözdelerinden olan yıldız oyuncuya Avrupa devinden sürpriz bir teklif geldi. Sarı-Lacivertli grup, orta saha transferini bitirmek isterken 29 yaşındaki oyuncunun son kararını vermesini bekliyor. Öte yandan Fenerbahçe’de, Batshuayi ve Alfredo Morelos ile ilgili de kıymetli gelişmeler var. Tüm ayrıntılar haberimizde…

Batshuayi’de sorun çıktı

Belçikalı forvetin Nottingham Forest’a transfer olması bekleniyordu. Bu nedenle Batshuayi’nin menajeri, İngiltere’ye gitmişti. Lakin yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadı. Fenerbahçe, bonservis bedeli olarak 9 milyon Euro talep ederken, golcü oyuncu da yıllık 3 milyon Euro maaş istedi. İngiliz takımı ise 6.5 milyon Euro bonservis teklif edip, ayrıyeten Sarı-Lacivertliler’in Batshuayi’nin maaşına katkıda bulunmasını istedi. İdare net bir halde bu talebi geri çevirdi. Bu gelişme sonrası görüşmeler askıya alındı. Transferin son günü olan bugün Nottingham, oyuncusu Brennan Johson’ı Tottenham’a satarsa, Batshuayi transferi için bir baht olabilir.

Alfredo Morelos beklemeye geçti 

Fenerbahçe, bonservisi elinde olan Kolombiyalı golcüyü İstanbul’a getirmişti. Alfredo Morelos ile yapılan görüşmelerde her mevzuda mutabakat sağlandı. 27 yaşındaki forvet, imzayı atmak için Sarı-Lacivertli Yönetim’den haber bekliyor. Lakin Michy Bathsuayi’ni Nottingham’a transferinde pürüz çıkması, planları değiştirdi. Fenerbahçe’nin Batshuayi’yi göndermeden Morelos’a imza attırmak istemediği öne sürüldü. İdarenin bu nedenle Kolombiyalı forvetten biraz daha beklemesini istediği öğrenildi. Başarılı oyuncu, menajeriyle birlikte İstanbul’da kalmaya devam ederken, umutla Fenerbahçe’den gelecek müjdeli haberi bekliyor. 

Krunic’e sürpriz teklif

Özellikle Suudi Arabistan gruplarının astronomik teklifleriyle Avrupa pazarına girmesi, en hareketli transfer devirlerinden birinin yaşanmasına neden oldu. Birçok yıldız, sürpriz imzalar attı. Avrupa’nın büyük liglerinde yaz periyodu transfer penceresi bu akşam kapanıyor. Bugünün son derece hareketli geçmesi bekleniyor. Milan, Fenerbahçe ve Lyon’un çok istediği Rade Krunic konusunda sürpriz bir adım attı. Kırmızı-Siyahlılar, 29 yaşındaki oyuncunun 2025’te bitecek kontratını, maaşını 2.2 milyon Euro’a yükseltip 2026’ya kadar uzatma teklifinde bulundu. Krunic, düşünmek için kısa bir mühlet istedi.

Dzeko ve Baki görüşüyor

İtalyan devinin bu atılımı, Boşnak yıldızın bahtını belirleyecek. Şayet başarılı orta saha oyuncusu teklifi kabul ederse, grupta kalacağı katılaşacak. Milan’ın, Krunic’in bu öneriyi geri çevirmesi halinde ise oyuncuya gelecek teklifleri kıymetlendirme kararı alacağı öğrenildi. Bu durumda Fenerbahçe ve Lyon ile pazarlıklar başlayacak. Sarı-Lacivertliler, hem yönetici Selahattin Baki hem de Edin Dzeko üzerinden Krunic ile sık sık görüşmeye devam ediyor.

Share this content:

Yorum gönder