×

Uğurcan Çakır’dan Altay Bayındır’a: Allah utandırmasın

Kaleci jenarasyonumuzun en âlâ olduğu devri yaşadığımız bu süreçlerde Uğurcan Çakır ile Altay Bayındır rekabeti gündem olmuştu. ‘Hangisi daha uygun?’ tartışmaları yapılırken bilhassa rakip grup taraftarları önemli bir tartışmaya girse de Uğurcan ile Altay, A Ulusal Kadro kampında daima birlikte poz vermiş ve dosthane, birbirlerini destekleyici iletiler iletmişlerdi.

‘Başarılar kardeşim’

Altay Bayındır’ın, Manchester United’a transferi resmen açıklanınca genç file bekçisini birinci tebrik eden isimlerden biri de Uğurcan Çakır oldu. Uğurcan, Altay’ın United formaları fotoğrafını toplumsal medya hesabından paylaşarak, ‘Başarılar kardeşim’ notunu düşmüştü.

‘Moral olarak düzgün gelecektir’

Akşam da Muhteşem Lig’in 4. haftasında Kasımpaşa’yı deplasmanda 5-1 mağlup ederek topluluğun üzerindeki kara bulutları dağıtan Trabzonspor’da kaptan Uğurcan Çakır maç sonrasında konuştu. Evvel çabayı kıymetlendiren ulusal eldiven, “Bu maçta karakter koymak çok kıymetliydi. Makus bir golle 5-1 oldu, 5-0 kazanıyorduk. Bu türlü bir galibiyet moral olarak bize âlâ gelecektir” dedi.

‘Umarım çok başarılı olur’

Son olarak Manchester United’a transfer olan Fenerbahçe kalecisi Altay Bayındır hakkında burada da konuşan Uğurcan, “Altay Bayındır, Manchester United’a gitti. Umarım çok başarılı olur, Allah utandırmasın” yorumunu yaptı.

Share this content:

Yorum gönder