×

Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erdal Güneş: “Takımı bir türlü olaya adapte edemiyoruz”

Gaziantep Futbol Kulübü, Trendyol Harika Lig’in 4. haftasında Galatasaray’a 3-0 mağlup oldu. Bu dönem oynadığı 4 maçı da mağlup bitiren Gaziantep grubu puansız kalırken, Galatasaray ise puanını 7’ye yükseltti. Kritik maçın akabinde Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erdal Güneş değerlendirmelerde bulundu.

“Takımı bir türlü olaya adapte edemiyoruz”

Sahalarında mağlup oldukları için üzgün olduklarını söyleyen Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erdal Güneş, “Bugün maça farklı bir dizilişle çıkmak zorunda kaldık. Hem sağ bekimiz hem de sol bekimiz sakattı ve bu bizi farklı bir dizilişe itti. Dört haftadır maça başlamadan mağlup duruma düşüyoruz. Maçların başlarında mental badire yaşıyoruz. Gol yedik biraz toparlamaya başladık ancak kâfi olmadı. Sayısal olarak önemli eksiklerimiz var. İkinci yarı yediğimizi ikinci gol direncimizi kırdı ve sonuç olarak mağlup olduk. Bu gruba ziyan verecek en son kişi benim ve ekip için her türlü sorumluluğu almaya hazırım. Bu kadro ayağa kalkacak fakat bizim içerdeki mental sorunu çözmemiz lazım. Bu kadro bunları hak etmiyor. Bunda birinci sorumlu benim. Toparlanmamız lazım ve bunun için ulusal orta bizim için yeterli olacak. Lige çok şiddetli bir fikstür ile başladık. Lige 7 ay orta verdik. Kadrosu bir türlü olaya adapte edemiyoruz. O yüzden ulusal orta bizim için bir fırsat ve biz bunu güzel pahalandırmak istiyoruz. Bir halde bir çıkış yolu bulacağız, daha ligin başındayız ve daha çok maç var. Vakitle çok daha yeterli bir ekip olacağız” sözlerini kullandı.

“Deprem sonrası süreci yönetmek kolay olmadı”

Takımın durumu hakkında bilgi ve veren zelzele sonrası transfer yapmakta zorlandıklarını söz eden Güneş, “Erken gol yememizin sebebi yalnızca orta saha kaynaklı değil. Bu grup geneliyle ve mental kasvet ile ilgili bir durum. Biz yeni kurulan bir kadrosu ve kadronun bir birbirini tanıması vakit alıyor. Transfer yapmak zorundayız ve bu mevzuda çalışmalarımız devam ediyor. Umarım kısa müddette gereken destekleri yapacağız. Zelzele sonrası süreci yönetmek kolay olmadı. Oyuncuların pek birden fazla ayrılmak istedi, sonrasında transfer yapmakta zorlandık. Transfer etmek istediğimiz oyuncular ya kendileri yada aileleri buraya gelmek istemedik. Transfer süreci çok güçlü ve çok etkenli bir süreç. Transferde 15 günlük bir vaktimiz var ve gereken destekleri yapmak zorundayız” diye konuştu.

Share this content:

Yorum gönder