×

Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan: “Hedefimiz 1.5 puan ortalamasıyla devam etmek”

Trendyol Harika Lig’in 4. haftasında Kayserispor, deplasmanda karşılaştığı Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, teknik heyetten Mustafa hocanın babasını kaybettiğini ve kadronun aklının orada olduğunu belirtti.
İlk yarı çok güzel bir oyun oynadıklarını söz eden Atan, “Özellikle derinden kaleciyle Atamah’la, Arif’le yeterli oyun kurduk, orta saha-bek ilişkilerini çok uygun yapıp, rakibin iki blok baskısını hakikaten çok rahat bir halde kırdık. İkinci bölge ve üçüncü bölge oyunlarını biraz daha düzgün oynayabilirdik. Biraz sabırsız hamle ettik. Onun dışında sahiden deplasmanda oynanabilecek güzel oyunlardan bir adedini oynadık. İkinci yarı Carol ve Kemen’in aldıkları darbelerden ötürü biraz bizi eksik bırakmaları uğraşımızı saha içinde eksik bırakmalarından ötürü yalnızca gayret ede bildik” diye konuştu.

“1.5 puan ortalaması”

Gol atabilecek talihler gelmesine karşın değerlendiremediklerini lisana getiren Çağdai Atan, “Uzatmalarda 18-19 yaşında gençlerimizi oynattık. Biraz daha elimizin rahatlamasını beklediğimiz durumlar var. Kayserispor olarak ikinci yarı yalnızca çok uygun gayret edebildik, birinci yarı çok uygun futbol oynadık. 6 puan Anadolu grubu için uygun bir ortalama. 1.5 puan ortalamasıyla gidersek, dönem sonunda 57 puan yapar. Geçen sene biz bunu iki puanla kaçırdık, bu sene gayemiz 1.5 puan ortalaması ile devam etmek. Savaşmaya devam ediyoruz kolay ölmeyeceğiz” sözlerini kullandı.

Share this content:

Yorum gönder