×

TRANSFER HABERLERİ | Fenerbahçe’de tüm gözler 6 numara transferinde! Yıldız oyuncu için…

Bu dönem Muhteşem Lig’deki şampiyonluk hasretine son vermek ve Konferans Ligi’nde de büyük muvaffakiyetler hedefleyen Fenerbahçe’de lider Ali Koç, Monaco’daki kura çekiminin akabinde transferde rotayı 6 numaraya çevirdiklerini söylemişti. Kesinlikle defansif istikameti kuvvetli bir isim hedeflediklerinin altını çizen Lider Koç, önceliklerinin küme basamağı için UEFA’ya oyuncu listesinin verileceği 4 Eylül olduğunu, bu tarihe kadar transferi yapamamaları halinde kelam konusu ismin Harika Lig takımına gireceğini belirtti. Harika Lig’de yaz transfer devri 15 Eylül’de sona erecek.

Kadroya net takviyeler

Kaleye Dominik Livakovic’i, stoperlere de Alexandru Djiku ve Rodrigo Becao’yu transfer eden Kanarya 8 numaraya Fred’i almış ve ezeli rakibi Galatasaray’a büyük bir çalım atmıştı. Atak sınırını ise Ryan Kent, Cengiz Ünder, Sebastian Szymanski, Dusan Tadic ve Edin Dzeko üzere yıldızlarla güçlendiren Kanarya’da şu an tek eksik bölge 6 numara kaldı.

İbre ona döndü

Defansın önüne de net ve tartışılmayacak bir isim almayı planlayan Fenerbahçe’de liste daralıyor. İlgilenen isimlerin farklı kadrolara imza atması ya da yapılan görüşmelerde olumlu sonucun çıkmaması sonrasında ibre yıldız isme döndü.

En büyük sorun Pioli

Kanarya’da teknik yönetici İsmail Kartal’ın en çok istediği oyuncuların başında, İtalyan takımı Milan’dan Rade Krunic geliyor. 29 yaşındaki orta saha oyuncusuyla her mevzuda anlaşan ve devreye vatandaşı Boşnak Edin Dzeko’yu da sokan Sarı-Lacivertliler, son ana kadar Milan’ı ikna etmeye çalışacak. Zira Çizme devinin hocası Pioli, Krunic’i bırakmaya niyetlerinin olmadığını açıklamıştı. Lakin 15 Eylül’e kadar Kanarya’nın, yeni formülleri devreye sokarak, Krunic konusunda baskıyı artıracağı konuşuluyor.

Sözleşme uzatmak istiyorlar

Ancak Pioli’nin, Krunic konusunda inadının kırılması sıkıntı görünüyor. O denli ki İtalya’da çıkan haberlerde; Milan’ın, Rade Krunic’in kontratını 2026’ya kadar uzatmak için harekete geçtiği kaydediliyor. İtalyan takımının, Boşnak orta sahanın yıllık fiyatını de 2 milyon 200 bin Euro!ya çıkaracağı argüman ediliyor.

Yusuf Dursun


 

Share this content:

Yorum gönder