×

Mata’nın yeni kadrosu resmen açıklandı! Galatasaray’dan ayrılmıştı

Galatasaray’da geçen dönem şampiyonluk yaşadıktan sonra kontratı sona eren ve boşa çıkan Juan Mata’nın yeni ekibi resmen açıklandı. İşte ayrıntılar…

MANCHESTER UNİTED’DAN GELMİŞTİ

Geçen dönem savlı bir takım kuran Galatasaray pastanın çileği olarak isimlendiren transferlerden biri olarak İspanyol orta saha oyuncusu Mata’nın peşine düşmüştü. Manchester United’la kontratı sona eren Mata, Galatasaray’ın yapmış olduğu teklifi kabul ederek sarı-kırmızılı formayı giymişti.

OPSİYONU KULLANILMADI

1 yılı opsiyonlu 2 yıllık mutabakata varılan Mata, Galatasaray’dan yıllık 1.9 milyon euro net gelir elde etmişti. Lakin İspanyol yıldızın performansının teknik yönetici Okan Buruk tarafından beğenilmemesi üzerine dönem sonunda opsiyon kullanılmadı ve Mata hür futbolcu oldu.

REKORLARIN ADAMI

Kariyerinde toplam 13 kupası bulunan Juan Mata, 1 DÜnya Kupası, 1 Avrupa Şampiyonluğu, 1 Şampiyonlar Ligi, 2 Avrupa Ligi, 2 İngiltere Kupası, 1 İnigltere Lig Kupası, 1 İspanya Kupası, 1 İspanya Üstün Kupası, 1 U21 Avrupa Kupası, 1 U19 Avrupa Kupası ve 1 Türkiye Muhteşem Lig Kupası kazandı. 2014 yılında İspanyol yıldız 44 milyon euro karşılığında da Manchester United’a transfer olmuştu.

YENİ EKİBİ ŞAŞIRTTI

İniesta, David Villa, Bojan Krkic ve Stant Samper üzere yıldız futbolcularında bir periyot oynadıkları japon kadrosu Vissel Kobe, Mata ile resmi mukavele imzaladıklarını resmen açıkladı. Juan Mata, Galatasaray’da geçen dönem ligde çıktığı 16 maçta 3 gol attı ve 1 asist yaptı.

Share this content:

Yorum gönder