×

EBRD ve TSKB ‘den Sapro’ya işletme kredisi

Islak mendil üreticisi Sapro, yeni jenerasyon sürdürülebilir viskon kumaşı Newipe®’ın işletme sermayesi için 10 milyon euroluk 4 yıl vadeli işletme kredisi aldı.

Marka, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın (TSKB) ortak teşebbüsüyle sağlanan fonu, yeni jenerasyon sürdürülebilir kumaş Newipe®’ın üretimi için kullanacak.

Ürünlerini 65 ülkeye ihraç eden ve özel markalı ıslak mendil üretiminde Avrupa’nın en büyük dört üreticisi ortasında yer alan Sapro, sağlanan fonla yeni jenerasyon sürdürülebilir kumaşın daha geniş ölçekli üretiminin yanı sıra, işletme sermayesi muhtaçlıkları da karşılanmış olacak.

Sapro İcra Konseyi Üyesi ve Finans Yöneticisi Coşkun Cellek, sürdürülebilirliğin Sapro’nun öncelikleri ortasında yer aldığının altını çizerek, “Yeni jenerasyon viskon kumaş üretiminde kullanılmak üzere sağladığımız işletme kredisi; sürdürülebilirlik, performans kriterleri, çevresel ve toplumsal tesirlerin idaresi alanında sorumlu ve kapsayıcı idare anlayışımızın milletlerarası piyasalarca da desteklendiğini ortaya koyuyor” sözlerini kullandı.

Share this content:

Yorum gönder