×

Galatasaray’da 2 sürpriz ayrılık! Ndombele ve Sanchez gelince yollar ayrılıyor

Süper Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde bu dönem argümanlı bir takım kurmak isteyen Galatasaray’da transfer hareketliliği sürüyor.

2 TRANSFERDE DE MEMNUN SON

Galatasaray iki transferde keyifli sona ulaştı. UEFA Şampiyonlar Ligi listesini gece yarısına kadar vermek zorunda olan Sarı-Kırmızılılar, Tottenham’ın iki yıldızı Davinson Sanchez ile Tanguy Ndombele’yi takımına kattı. İki oyuncu için de TFF’den lisans kaydı açıldı. Ndombele İstanbul’a iniş yaparken iki oyuncunun da maliyeti duyuruldu.

4+1 YILLIK İMZA

Bonservisiyle Sarı-Kırmızı renklere bağlanan 27 yaşındaki Davinson Sanchez için Tottenham’a 9.5 milyon Euro ödenecek ve bu sayı 5 taksitte İngilizler’e sunulacak. Kolombiyalı savunmacı ise 4+1 yıllık kontrata imza attığında yıllık 3.2 milyon Euro kazanacak.

NDOMBELE KİRALANDI

Ndombele’nin de maliyetini KAP’a açıklayan Galatasaray yaptığı duyuruda, “Profesyonel futbolcu Tanguy Ndombele Alvaro ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile oyuncunun 2023-2024 dönemi için satın alma opsiyonlu bedelsiz süreksiz transferi konusunda muahedeye varılmıştır. Futbolcunun transfer bedeli 15.000.000 euro olup 2025 yılından başlamak üzere 5 döneme yayılmış eşit taksitler ile ödenmesi konusunda anlaşılmıştır. Futbolcuya ise 2023-2024 dönemi için net 3.136.000 euro dönemlik fiyat ödenecektir” tabirlerine yer verdi.

GÖZLER AYRILACAK İSİMLERE ÇEVRİLDİ

Sarı-kırmızılılarda yabancı kontenjanında Ndombele ve Sanchez’e yer açabilmek için en az iki isimle yolların ayrılması gerekiyor. Teknik yönetici Okan Buruk’un gözden çıkardığı iki futbolcu için Midtsjö ve Dubouis.

MIDTSJO VE DUBOIS YOLCU

Fredrik Midtsjö ve Leo Dubois’in topun ağzında olduğu bildirildi. Avrupa’daki büyük liglerde transferin sona ermesi nedeniyle iki futbolcunun da Trendyol Muhteşem Lig’de gayret eden kulüplere kiralanmasının planlandığı söz edildi.

Norveçli futbolcuyu Pendikspor istemiş, lakin transfer gerçekleşmemişti. Pendikspor Teknik Yöneticisi Osman Özköylü yaptığı açıklamada “Midtsjö’de son dakikada farklı bir gelişme oldu. Son 2 gün idmana bekliyorduk. Tesislerde odası bile hazırlandı. Çok net bilmiyorum” sözlerini kullanmıştı.

Share this content:

Yorum gönder