×

Louis van Gaal’dan olay Dünya Kupası yorumu! ‘Önceden tasarlanmış bir oyun…’

2022 Dünya Kupası şampiyonu Arjantin’e çeyrek finalde elenen Hollanda, dev tertibe veda etmişti. Kritik maçı penaltılar sonucu kaybeden Hollanda’nın eski teknik işvereni Louis van Gaal, flaş açıklamalarda bulundu.

ŞAMPİYON ARJANTİN

2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin, penaltı atışları sonrası Fransa’yı mağlup ederek şampiyon olmuştu. Katar’ın konut sahipliğinde düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupası finalinde Lusail Stadı’nda Arjantin ile Fransa karşı karşıya gelmişti. Müsabakada Polonya Futbol Federasyonu’ndan Szymon Marciniak düdük çalmıştı. Olağan müddeti 2-2, uzatma dakikaları ise 3-3 biten uğraşta penaltı atışlarına gidilmişti. Penaltı atışlarında 4-2 üstünlük sağlayan Arjantin, şampiyon olmuştu.

HOLLANDA, ARJANTİN’E MAĞLUP OLMUŞTU

Çeyrek final gayretinde Arjantin, Hollanda ile karşı karşıya gelmişti. Kritik maçı Arjantin, seri penaltı atışlarında kazanmış ve ismini yarı finale yazdırmıştı. Bu sonuç ile birlikte Hollanda, dev tertibe veda etmişti.

SARI KARTLAR TARİHE GEÇMİŞTİ

Hollanda – Arjantin maçının hakemi Mateu Lahoz, müsabakada toplam 15 kere kartına başvurmuştu. İspanyol hakemin gösterdiği bu kartlar, Dünya Kupası tarihinde en fazla oyuncunun sarı kart gördüğü maç olarak tarihe geçmişti.

LOUİS VAN GAAL’DAN OLAY YORUM

Arjantin’e kaybettikleri maç hakkında NOS Futbol’a konuşan Louis van Gaal, “Arjantin’in nasıl gol attığını, bizim nasıl gol attığımızı ve birtakım Arjantinli oyuncuların çizgiyi aşıp ceza almadığını gördüğünüzde, bunların hepsinin evvelce tasarlanmış bir oyun olduğunu düşünüyorum” kelamlarını kullandı.

Messi’nin şampiyonluğu hak ettiğini söyleyen Gaal, “Söylediğim her şeyi kastediyorum. Messi’nin Dünya Şampiyonu olması mı gerekiyor? Sanırım o denli, evet.” dedi.

MİLLİ GRUBU BIRAKTI

2022 Dünya Kupası’nda Arjantin’e elenen Hollanda’da teknik yönetici Louis van Gaal ile yollar ayrılmıştı. Van Gaal idaresinde 20 maça çıkan Hollanda, 14 galibiyet, 6 beraberlikle alandan ayrıldı.

Share this content:

Yorum gönder