×

First Horizon ile TD Bank, birleşme mutabakatlarını feshetti

İki bankadan yapılan ortak açıklamada, birleşme muahedesinin geçen yıl Şubat ayında imzalandığı hatırlatıldı.

TD Bank’ın, First Horizon ile ilgili olmayan nedenlerden ötürü düzenleyici onayların alınması için bir takvimi olmadığı kaydedilen açıklamada, bu onayların ne vakit alınabileceği ve alınıp alınamayacağı konusunda belirsizlik olması nedeniyle tarafların birleşme mukavelesini feshetme konusunda karşılıklı anlaştığı duyuruldu.

Açıklamada, fesih muahedesinin koşullarına nazaran TD Bank’ın, First Horizon’a 200 milyon dolar nakit ödeme yapacağı ve tarafların birleşme mukavelesiyle ilgili öbür rastgele bir yükümlülüğü olmayacağı aktarıldı.

First Horizon Üst Yöneticisi Bryan Jordan, bahse ait değerlendirmesinde, fesih muahedesinin “talihsiz ve beklenmedik” olmasına rağmen First Horizon’ın güçlü ve istikrarlı bir pozisyondan hareket ederek büyüme yoluna devam edeceğini tabir etti.

TD Bank Group Üst Yöneticisi Bharat Masrani de sonuç “hayal kırıklığı” olmasına karşın First Horizon’a son birkaç aydaki iştirakleri için teşekkür etti.

Tennessee merkezli First Horizon’un payları, Kanadalı TD Bank ile birleşme muahedesinin sonlandırıldığının açıklanması sonrasında yüzde 40’a yakın kıymet kaybetti.

Share this content:

Yorum gönder