×

Linktera’ya Letven Capital’dan 100 milyon TL yatırım

Finans ve bankacılık bölümü başta olmak üzere medya, ulaşım, lojistik, e-ticaret ve kamu alanlarında dijital dönüşüm ve danışmanlık hizmeti veren Linktera, Teşebbüs Sermayesi Portföy İdaresi şirketi olan Letven Capital’dan 100 milyon TL’lik yatırım alarak değerli bir iş iştirakine imza attı.

Linktera bu yatırım ile Türkiye ve Dubai’de bulunan merkez ve satış ofislerinin yanında yeni coğrafyalara açılmayı, mevcut eserlere ek olarak yeni eser ve hizmetlere odaklanmayı planlıyor.

Yapılan iş paydaşlığı ve geleceğe dair planlar hakkında bilgi veren Linktera CEO’su Taşkın Osman Aksoy, “10 yıl içerisinde 120milyon TL’lik AR-GE harcamasında bulunup, 30’un üzerinde AR-Ge projesi gerçekleştirdik. Son 3 yıl içinde 6 farklı eserimizi hayata geçirip satışlarına başladık. Tüm bunları her biri kendi alanında uzman ve birebir vakitte da teşebbüsçü olan 250’yi aşkın çalışma arkadaşımızın fikir ve hizmetleriyle gerçekleştirdik. Letven Capital ile yaptığımız bu yeni paydaşlık ile temellerini attığımız bu ‘geleceği dönüştürme’ stratejimizi çok daha geniş bir coğrafik alana sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Şirketlerin yatırım aldığı vakit bu sermaye girişini kullanma biçiminin o şirketin kendi yaptığı işe ve ülkesine bakışını da ortaya koyduğunun altını çizen Letven Capital Genel Müdürü Kamil Kılıç, şu tabirleri kullandı

“Türkiye’de yazılım ve bilişim dalının büyüklüğü 23 milyar dolara ulaştı. Bir araştırmaya nazaran 2022’nin birinci 9 ayında Türkiye’de 208 teknoloji teşebbüsü 1.5 milyar dolar yatırım aldı; bu fiyat ile Türkiye, ABD ve İngiltere’nin akabinde 3. sırada yer aldı. Yılın son çeyrek sayılarıyla birlikte Türkiye’deki teknoloji şirketlerinin 1.8 milyar dolar yatırım aldığı düşünülüyor. Bu sayı 2021 yılında 1.6 milyar dolardı. Türkiye’deki teknoloji şirketlerine dönük bu yatırım iştahından memnunuz”

Değişik Coğrafyalara Açılım Sürecek

Linktera CEO’su Taşkın Osman Aksoy, “ Geçtiğimiz yıl 130’un üzerinde farklı projeye imza attık. Bugüne kadar ana gaye bu hizmetlerimizi Türkiye ve Dubai ofisimiz aracılığıyla orta doğu ülkelerine ulaştırmaktı. Bu yeni yatırımla birlikte gayelerimiz ortasında bulunan yurt dışı açılımını sürdüreceğiz. Yılın birinci yarısında Katar’da ve ikinci yarısında ABD’de birer ofis daha açacağız” sözlerini kullandı.

Share this content:

Yorum gönder