×

Mercedes-Benz’den yeni satış usulü

Mercedes-Benz, 15 Mayıs’ta devreye alınacak Türkiye’de hayata geçirdiği müşteri odaklı yeni satış modelini duyurdu.

Otomobil ve hafif ticari araçlar için geçilecek yeni satış modeline ait bilgi veren Mercedes-Benz Otomotiv İcra Konseyi ve Araba Kümesi Lideri Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz bayilerinin acentelere dönüşerek, satın alma gereksinimlerinin tahlilinde ve sürecin her kademesindeki takviyeleriyle, müşteri tecrübesinin gerek online, gerekse de fizikî alanlarda geliştirilmesinde anahtar rol oynayacağını aktardı.

Bekdikhan’ın verdiği bilgiye nazaran, ülke genelinde araç modellerinde geçerli tek fiyat uygulanacak, farklı lokasyonlardan fiyat karşılaştırması süreci ortadan kalkacak.

Araç satış kontratları ve faturalandırma direkt Mercedes-Benz Otomotiv üzerinden gerçekleştirilecek.

15 Mayıs’tan itibaren devreye alınacak Online Store yahut acenteler aracılığıyla müşteriler, araç stoklarını gerçek vakitli ve şeffaf biçimde takip edebilecekler, ülke genelinde geçerli olacak tek fiyatla diledikleri araç modeline ulaşabilecekler. Müşteriler, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler tarafından sunulan kredi seçenekleriyle uygun buldukları finansman ve Mercedes-Benz Kasko teklifini tercih edebilecekler.

Bekdikhan: Yeni model müşteri ile bağımızı daha da güçlendirecek

Yeni satış modeli ile inovasyon, şeffaflık ve çok daha süratli bir bağlantı imkânı sunması sayesinde müşteriler ile olan bağın daha güçleneceğine inadığını lisana getiren Mercedes-Benz Otomotiv İcra Konseyi ve Araba Kümesi Lideri Şükrü Bekdikhan, “Yeni iş modeliyle birlikte kilit rol oynamaya devam edecek olan Mercedes-Benz acenteleri, artık stok bulundurmak zorunda olmadıklarından finansal ve piyasa dalgalanmalarına dair riskleri azalacak, ülke genelindeki tek fiyat siyasetiyle müşteri talep ve gereksinimlerine daha fazla odaklanma imkânı bulacaklar” dedi.

Yeni satış modelinin tanıtıldığı toplantıda hafif ticari araç satışlarında yeni satış modeline birinci geçen ülkenin Türkiye olduğu da belirtildi.

Share this content:

Yorum gönder