×

‘Z nesli elektronik ödemelerin geleceğini değiştirecek’

PayTR CEO’su Merve Tezel, toplam tüketim harcamalarında kartlı ödemelerin aldığı hissenin yüzde 45-46’lara geldiğini, bunun tek sebebi olmasa da kıymetli bir nedenlerinden birinin e-ticaret olduğunu söyledi. Bloomberg HT televizyonunda Sefer Yüksel’in hazırlayıp sunduğu Finansal Teknoloji programına konuk olan Tezel, bilhassa teknolojiyle doğan Z jenerasyonunun, elektronik ödemenin geleceğini değiştireceğini ve iktisada katıldıkça online ödemelerdeki yükün artacağını söz etti. Tezel, “Elektronik ödeme tahlilleri dijitalleşmeyle birlikte gelişmeye ve çeşitlenmeye devam edecek. Genişleyen dal, birçok fırsatı da beraberinde getirecek. 2023 yılının da yeni eserlerle bölüm gelişimi açısından son derece olumlu bir yıl olacağını söyleyebiliriz” dedi. Düzenlemeler sayesinde ödeme sistemleri şirketlerine olan inancın arttığını söz eden Tezel, hem rekabet hem de itimat açısından regülasyonu çok olumlu bulduğunu vurguladı.

’80 binden fazla üye işyerine ödeme tahlilleri sunuyoruz’

PayTR olarak 14 yıllık kesim deneyimiyle 80 binden fazla üye iş yerine farklı ödeme tahlilleri sunduklarını kaydeden Tezel, “Sanal POS, Linkle Ödeme, Pazaryeri Tahlili, PayTR NeoPOS, NeoPOS +, Havale/EFT, Taşınabilir POS ve Abonelik Tekniği eserlerimizle birlikte Tosla ile Ödeme, İnançlı Kart Saklama, Dövizle Satış üzere alternatif ödeme tahlilleri de sunuyoruz” dedi.

Özellikle e-ticaret firmaları için PayTR Sanal POS’un epeyce kullanışlı bir tahlil olduğunu söz eden Tezel, “Tek mukavele ve tek entegrasyonla yerli ve yabancı tüm kartlardan ödeme alabilirler. Giriş fiyatı, heyetim fiyatı, aylık/yıllık aidat, süreç başına fiyat ve kapalı ek maliyetler olmadan web sitemiz üzerinden online olarak sanal POS müracaatlarını yapmalarını ve iki saatte sanal POS sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bunun yanı sıra, banka kartları, ön ödemeli kartlar ve farklı alternatif ödeme kanalları üzerinden de ödeme alınabiliyor” diye konuştu.

Alternatif ödeme tahlilleriyle işletmelerin hayatını kolaylaştırdıklarını ve daha fazla kazanmalarını sağladıklarını kaydeden Tezel, e-ticaret sitelerinin müşterilerine banka ve kredi kartı dışında da alternatif ödeme tahlilleri sunuyor olmalarını satış dönüşümlerini ve müşteri bağlılığını artırmaları açısından hayli değerli olduğunu kelamlarına ekledi.

Share this content:

Yorum gönder