×

ABD Lideri Biden, Fed idaresi için adaylarını duyurdu

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Biden’ın ayrıyeten Fed İdare Konseyi Üyesi Lisa Cook’u bir periyot için daha tekrar aday göstereceği bildirildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Biden, misyona gelmesinden bu yana kaydettikleri ekonomik gelişmelere işaret ederek, Jefferson’ı Fed İdare Heyeti lider yardımcılığına aday göstermekten gurur duyduğunu belirtti.

Senato’nun geçen yıl Jefferson’ı 91’e karşı 7’lik güçlü bir oy oranıyla Fed İdare Heyeti üyesi olarak onayladığını anımsatan Biden, adayının Fed Lider Yardımcısı olarak da süratli bir biçimde onaylanmasını beklediğini tabir etti.

Biden, Senato’nun geçen yıl onayladığı Cook’u da bir devir daha İdare Konseyi üyeliğine aday gösterdiğini belirterek, Jefferson ve Cook’un ABD iktisadı ve ülkedeki aileler için kritik bir vakitte Fed’e bedelli bilgiler, uzmanlık ve süreklilik getirmeye devam edeceğini vurguladı.

Fed İdare Şurası üyeliğine de Kugler’i aday gösterdiğini bildiren Biden, Kugler’in iş gücü piyasaları, emekçi hareketliliği ve gençlerin istihdamı bahislerinde derin uzmanlığa sahip, hayli nitelikli ve saygın bir ekonomist olduğuna işaret etti.

Biden, kelam konusu adayların, misyonlarının partizan olmayan, azamî istihdam ile fiyat istikrarını sağlamada ve ülkenin birçok finans kurumunu denetlemede kritik rol oynayan bir iş olduğunu anladıklarını vurguladı.

Share this content:

Yorum gönder