×

Turkcell paylarında sert düşüş

Türkiye’de bankacılık payları 21 yılın en âlâ haftalık performansına hazırlanırken banka dışındaki paylarda sert düşüşler dikkat çekti.

Haftanın son süreç gününde bilhassa Turkcell paylarındaki düşüş öne çıktı. Şirketin payları yüzde 5’i aşan gerileme kaydetti. Şirketin payları gün ortasında en çok bedel kaybeden pay oldu.

Turkcell, 12-15 Mayıs’ta İstanbul’daki merkez çalışanlarına ileti gönderdi. İletide ‘teknik altyapı çalışmaları’ münasebet gösterilerek çalışanların, ofis ve plazalara giriş yapamayacağı belirtildi.

Turkcell’den mevzuyla ilgili şu açıklama geldi:

Özellikle bağlantı yoğunluğunun arttığı seçim üzere periyotlarda sağlıklı bağlantı sağlanması ve bağlantı altyapısının sürdürülebilirliği maksadıyla tedbirler alınması gerektiği hepimizin bildiği bir konudur.

Sosyal medyaya yansıyan iletinin kaynağı, Turkcell çalışanlarına yönelik olarak yapılan şirket içi bilgilendirme notundan ibarettir.

Geçmiş yıllarda her seçim devrinde rutin olarak yapıldığı üzere bahsi geçen çalışma, Turkcell’in seçim günü tüm ülkeye sağlıklı ve kesintisiz irtibat hizmeti verebilmesi için teknik altyapının güçlendirilmesini, makus niyetli erişimlerin engellemesini ve bilişim altyapılarına yönelik güvenlik önlemlerini alınması gerekliliği hedefiyle yapılmıştır.

Seçim gecesi vazifeli ve yetkili olmayan Turkcell çalışanlarının rastgele bir aksaklığa yahut aksiliğe neden olmaması hedeflenmektedir.

Share this content:

Yorum gönder