×

BTM teşebbüsü Bosforas 22.5 milyon lira değerleme üzerinden yatırım aldı

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) girişimciliği desteklemek gayesiyle kurduğu, idaresinin kıymetli bir kısmını ise İTO Meclis Üyeleri’nden belirlediği Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nden (BTM) bir yatırım haberi daha geldi. Bu sefer yatırım yapan kişi İTO Perakende Komitesi Lideri ve Meclis Üyesi Yavuz Altun oldu. Altun, BTM’nin Bosforas isimli teşebbüsüne 22 milyon 500 bin lira değerleme üzerinden 2.7 milyon liralık yatırım yaptı.

Bosforas lojistik ve teknoloji dayanaklı tahlilleri ile B2B ticareti kolaylaştırmak ve geliştirmek hedefiyle Türkiye ve çeşitli ülkelerde hizmet veren bir B2B e-ticaret platformu. www.bosforas.com sitesi üzerinden hizmet veren şirket, üretici, dağıtıcı ve toptancıların, eserlerini dijital pazarlama ve yeni kuşak bağlantı araçları ile daha geniş kitlelere ve coğrafik alanlara ulaştırabilmesini sağlıyor. Sunulan özelleştirilmiş lojistik ve finansal tahlillerle KOBİ’lerin toptan eser ve hizmetlere tek noktadan ulaşmasını mümkün oluyor. Bosforas, bu yatırımdan elde ettiği gelirle küresel arenadaki varlığını ve bilinirliğini artırmayı planlıyor.

İlk 8 ayda 1 milyar liradan fazla değerleme

Yapılan bu yatırım ile BTM teşebbüslerine bu yıl içinde yapılan yatırım değerlemesinin meblağı 1 milyar 66 milyon 278 bin TL’ye ulaştı. BTM teşebbüslerine BTM’nin kurulduğundan bugüne kadar ise 5 milyar 268 milyon 730 bin TL değerleme üzerinden yatırım yapıldı.

 

Share this content:

Yorum gönder