×

Merih Demiral: Gayemiz kümeden çıkmak ve Avrupa Şampiyonası’na katılmak

A Ulusal Futbol Ekibi, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda 5. maçında 8 Eylül Cuma günü Eskişehir’de Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. Ulusallar, müsabaka öncesi Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kampa girdi. İdman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Merih Demiral, Ulusal Takım’da olmaktan ve transferinden ötürü memnun olduğunu söyleyerek, “Öncelikle voleybol kadromuzu tebrik ediyorum. Bize çok büyük bir gurur yaşattılar. O yüzden başka memnun ve gururluyuz” sözlerini kullandı.,

“İnşallah ilerleyen günlerde Arabistan mesleğimin çok uygun olacağına inanıyorum”
Suudi Arabistan Ligi’ne transferiyle alakalı sorulan soruya Merih Demiral, “Yeni bir macera benim için. Yeni bir tecrübe. Yavaş yavaş oraya alışıyorum. Sıcak bir iklim var. Lakin alışıyorum gün geçtikçe daha âlâ oluyor. Oradaki hocalarımda bana yardımcı oluyor. Pek memnunum. İnşallah ilerleyen günlerde çok düzgün olacağına inanıyorum” halinde konuştu.

“Eskişehir’de her vakit çok hoş bir atmosfer oluyor”
Cuma günü oynanacak Ermenistan maçıyla ilgili maçın kuvvetli geçeceğini söyleyerek, “Çok değerli bir maç bizim için. Eskişehir’de taraftarımızın önünde oynayacağız. Oda bizim için başka bir talih. Eskişehir’de her vakit çok hoş bir atmosfer oluyor. Bunu da en yeterli formda değerlendireceğiz. 3 puanı almak için elimizden gelenin en düzgünü yapacağız. Kamp ortamı esasen çok hoş geçiyor. En uygun halde idmanlarımızı da yapıyoruz. İnşallah en uygun sonuçları alarak ayrılırız.” halinde konuştu.

“İnşallah hoş sonuçlar alacağımızı düşünüyorum”
Kamp sürecinin çok uygun gittiğini ve son oynanan Galler ve Letonya galibiyetiyle çok düzgün bir ahenk sağladıklarını lisana getirerek, “Önümüzdeki maçları da kazanmak istiyoruz. Hem Ermenistan hem de Japonya ile hazırlık maçını kazarak uygun bir ivme yakalayacağımızı düşünüyorum. Dediğim üzere kampta hoş bir ortam var. Hem genç kardeşlerimiz hem de bizden büyüklerle. İnşallah hoş sonuçlar alacağımızı düşünüyorum” dedi.

“Hedefimiz kümeden çıkmak ve Avrupa Şampiyonası’na katılmak”
Grupta liderlikten fazla, öncelikli amacın kümeden çıkmak olduğunu söyleyen Demiral, “Önümüzdeki Ermenistan maçını kazanırsak, ondan sonra yakalayacağımız hoş havayla birlikte kümesi en yeterli formda bitireceğimizi düşünüyorum. Dediğim üzere en değerli amacımız kümeden çıkmak ve Avrupa Şampiyonası’na katılmak” diye konuştu.

“Milli Grup benim için her vakit kulüplerden üstündür”
Her futbolcu üzere kendisinin de sıkıntı periyotlardan geçtiğini söyleyen başarılı savunma oyuncusu, “Ben ulusal grup için elimden gelenin her vakit en uygununu yapmaya çalışıyorum. Her alana çıktığımda bunu da aslında halkımız görüyordur diye düşünüyorum. Natürel ki güç vakitlerimiz oluyor. Yanılgı yaptığımız vakitler oluyor. Geçtiğimiz periyotta birtakım maçlar makus geçti. Bu beni hakikaten üzdü lakin dediğim üzere her alana çıktığımda ulusal kadro için en uygununu yapmaya çalışıyorum. Benim öncelikli maksadım bu. Ulusal Kadro benim için her vakit kulüplerden üstündür. Buraya geldiğim her vakit bunu yaşamaya ve yaşattırmaya çalışıyorum” diye kelamlarını sonlandırdı.

Share this content:

Yorum gönder