×

Salih Uçan: Ulusal Kadro’da kalıcı olmak istiyorum

A Ulusal Futbol Grubu, EURO 2024 Elemeleri D Kümesi 5’inci maçında 8 Eylül Cuma günü Eskişehir’de Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. Ulusallar, Ermenistan müsabakası öncesinde yaptığı idmanla hazırlıklarını sürdürdü. İdman öncesinde ulusal futbolcu Salih Uçan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  

Avrupa Şampiyonu olan A Ulusal Bayan Voleybol Takımı’nı tebrik eden Salih Uçan, “Her şey hoş başladı. Konferans Ligi de o denli. Beşiktaş’ı ile âlâ gittik. Döneme yeterli başladık. Orası hoş gidiyor. Şu anda da ulusal kadrodayız. Bayan voleybol grubumuzu canı gönülden tebrik ediyoruz. Çok hoş işler yaptılar, bizi çok gururlandırdılar” sözlerini kullandı. 

“ESKİŞEHİR’DEKİ GALİBİYET SERİSİNİ DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ” 

Ermenistan müsabakasının kolay olmayacağını lakin kazanmak istediklerini lisana getiren Salih Uçan, “İlk maçta deplasmanda hoş bir maç oynandı. Sert ve mücadeleci bir maç geçti ancak kazanmayı bildik. Artık Eskişehir’de taraftarımızın önünde, Eskişehir’in coşkulu taraftarıyla birlikte bu maçı kazanmak istiyoruz. Eskişehir’de oynanan son 2 maçı kazanmıştık. 3’üncü maçı da kazanarak seriyi devam ettirmek istiyoruz. Kümede önderiz. Kolay bir maç olmayacak. Rakibimiz de maçlar başlamadan evvel durumları biraz geri üzere gözükse de çıktığı maçlarda da güçlerini gösterdiler. Kolay olmayacak ancak bizde önderiz. Bu maçı kazandığımız taktirde de baya yol kat edeceğimizi düşünüyorum” formunda konuştu. 

“MİLLİ GRUP’TA KALICI OLMAK İSTİYORUM” 

Geçen sene gösterdiği yeterli performansın akabinde ulusal kadroya geldiğini ve ulusal grupta kalıcı olmak istediğini belirten Salih Uçan, “Geçen dönem birinci maçtan son maça kadar çok odaklandığım, çok düzgün çalıştığım, çok profesyonel yaşadığım ve benim adıma hoş bir sene oldu. Bu döneme da düzgün başladım. Avrupa’da çıktığımız maçları kazandık. Olağan ki öncelikle kendi kulübünde ne kadar âlâ oynarsan, ekip ne kadar güzel sonuçlar alırsa devamında ulusal kadroya geliyorsun. Burada da son maçta forma talihi buldum. Stefan Kuntz bana forma talihi verdi. Benim için ulusal kadro maçları da şu an için hoş gidiyor. Burada asıl olan kalıcı olmak. Ben de kalıcı olmak istiyorum. Dönemin sonunda Avrupa Şampiyonası var. Kızlarımız bizi nasıl gururlandırdıysa, biz de birebir biçimde ülkemizi gururlandırmak istiyoruz. İnşallah gururlandırırız” diye konuştu. 

“PERFORMANSIM ARTTIKÇA BURAYA GELECEĞİMİ BİLİYORDUM” 

Teknik yönetici Stefan Kuntz ile güzel bir irtibatları oldukların söyleyen Uçan, kelamların şöyle noktaladı: 

“İlk başlarda herkesin bildiği üzere hocayla birbirimizi tanımıyorduk. Lakin sonrasında natürel ki buraya gelmemdeki asıl karar mercii hoca. Benim de performansım arttıkça buraya geleceğimi biliyordum. Artık de artık buradayım. Hocayla da bağlantımız hoş gidiyor. Bunun da olumlu biçimde sürmesini istiyorum.” 

Share this content:

Yorum gönder