×

TFF’den Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’ye berbat haber

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen kadroları açıkladı. Buna nazaran; Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Işık Çebi, “hakem ve öteki karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamaları” ve “sportmenliğe muhalif hareketi” nedeniyle PFDK’ya gönderildi.

Beşiktaş Kulübü de hakem ve öbür karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar ile sportmenliğe muhalif hareket münasebetleriyle heyete yollandı.

Fenerbahçe, Trabzonspor ve Adana Demirspor, ‘çirkin ve berbat tezahürat’, Galatasaray ve MKE Ankaragücü ise yakışıksız ve berbat tezahürat, saha olayları ile merdiven boşluklarının boş bırakılmaması münasebetleriyle disipline sevk edildi.

Çaykur Rizespor, saha olayları, Başakşehir, nahoş ve berbat tezahürat ile saha olayları, Gaziantep Futbol Kulübü, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ile adapsız seyirci alınması, Hatayspor da talimatlara ters hareket ve 6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle grup halinde sportmenliğe muhalif hareket münasebetleriyle PDFK’ya gönderildi.

Başakşehir Futbol Kulübü idarecisi Murat Yaman da ‘sportmenliğe muhalif hareketi’ ve ‘talimatlara alışılmamış hareketi’ nedeniyle disipline verildi.

Federasyondan yapılan açıklama şu biçimde: 

“TRABZONSPOR A.Ş. Kulübü’nün 01.09.2023 tarihinde oynanan KASIMPAŞA A.Ş.-TRABZONSPOR A.Ş. Trendyol Üstün Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve makûs tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Kulübü’nün 01.09.2023 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.-VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ’nün 02.09.2023 tarihinde oynanan RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ-TÜMOSAN KONYASPOR Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve berbat tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. hususu uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine,

RAMS BAŞAKŞEHİR FUTBOL KULÜBÜ idarecisi MURAT YAMAN’ın birebir karşılaşmadaki “sportmenliğe alışılmamış hareketi” nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca ve “talimatlara karşıt hareketi” nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı’nın 46. unsuru ile 2023-2024 Dönemi Harika Lig Karşılaşmaları Statüsü’nün 5/8 hususu uyarınca 03.09.2023 tarihinden itibaren önlemli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.’nin 02.09.2023 tarihinde oynanan GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. hususu uyarınca ve “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

GALATASARAY A.Ş. Kulübü’nün 02.09.2023 tarihinde oynanan GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve makus tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. unsuru uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. unsuru uyarınca ve “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

MKE ANKARAGÜCÜ Kulübü’nün 03.09.2023 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Üstün Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve makûs tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. hususu uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. unsuru uyarınca ve “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 03.09.2023 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-FENERBAHÇE A.Ş. Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve berbat tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

ATAKAŞ HATAYSPOR Kulübü’nün 03.09.2023 tarihinde oynanan ATAKAŞ HATAYSPOR-YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “talimatlara muhalif hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. hususu ile 2023-2024 Dönemi Harika Lig Karşılaşmaları Statüsü’nün 9/7 unsuru uyarınca ve “6 futbolcusunun sarı kart görmesi nedeniyle ekip halinde sportmenliğe karşıt hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 40. unsuru uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. Kulübü’nün 03.09.2023 tarihinde oynanan ATAKAŞ HATAYSPOR-YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş. Trendyol Muhteşem Lig karşılaşmasındaki “çirkin ve berbat tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 29.08.2023 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamalarda yer alan “hakem ve başka karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. unsuru ve “sportmenliğe karşıt hareket” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarınca PFDK’ya sevkine,

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü Lideri AHMET PARILTI ÇEBİ’nin 29.08.2023 tarihinde kulüp resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamalarında yer alan “hakem ve öteki karşılaşma vazifelileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. unsuru uyarınca ve “sportmenliğe alışılmamış hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. hususu uyarıncatedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

Share this content:

Yorum gönder