×

Fenerbahçe, 6 numara transferinden vazgeçmiyor! 2 yıldız için görüşmeler başladı

Sarı-Lacivertli takım, 6 numara transferi konusunda tez etmek istemiyor. UEFA’ya listenin bildirilmesinden sonra Fenerbahçe idaresi, transferde ince eleyip sık dokumaya karar verdi. Kanarya, orta alana uygun bir 6 numara desteği yapmak için epeyce titiz bir çalışma içerisinde ve listede iki yıldız bulunuyor. Fenerbahçe’nin orta saha transferine yönelik tüm gelişmelere göz atalım.

Fenerbahçe’de 6 numara ısrarı sürüyor

Fenerbahçe’de merakla beklenen orta saha transferi, UEFA’ya bildirilen listeye yetiştirilemedi. Fakat bu durum, 6 numara desteğinden vazgeçildiği manasına gelmiyor. İdare, listedeki adaylar üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yeni gelecek oyuncu Konferans Ligi’nde oynayamasa da Üstün Lig ve Türkiye Kupası’nda misyon yapabilecek. 1 numaralı aday olan Ali Mohamed Al-Musrati için görüşmeler sürüyor. Şampiyonlar Ligi’nde gayrette edecek olan Braga, orta sahanın en kıymetli isimlerinden biri olan Libyalı futbolcuyu bırakmak istemiyor. Fakat Fenerbahçe’nin bonuslarla birlikte 15 milyon Euro’ya varan teklifinin Portekiz grubu için cezbedici olduğu kaydedildi.

Diaz’a 8 milyon Euro

Taraftarları en fazla heyecanlandıran isimlerin başında Fabricio Diaz geliyor. Diaz, 20 yaşında olmasına karşın hem kulübü Liverpool Montevideo’da hem de Uruguay U20 Ulusal Takımı’nda kaptanlık yapıyor. Genç yıldızın kısa müddette Uruguay Ulusal Takımı’nda da uzunluk göstermesi bekleniyor. Liverpool Montevideo’nun Diaz için 9 milyon Euro talep ettiği belirtildi. Fenerbahçe ise bonuslarla birlikte 8 milyon Euro’nun yanı sonraki satıştan hisseyle bu işi bitirmek istiyor. Bu ortada 20 yaşındaki oyuncunun, eski Fenerbahçeli Diego Lugano’dan Türkiye ve kulüple ilgili bilgiler aldığı da öğrenildi.

Lesley Ugochukwu kiralık

Menajerler tarafından önerilen Diego Demme listeye eklense de öncelikli maksat değil. Fenerbahçe İdaresi, Alman orta saha oyuncusunu son tercih olarak görüyor. Sarı-Lacivertliler’de gündeme gelen son ismin ise Lesley Ugochukwu olduğu öne sürüldü. Chelsea, Fransız genç yıldız için Rennes’e 27 milyon Euro ödedi. Lakin Enzo, Caicedo, Lavia, Gallagher ve Chukwuemeka üzere isimler ortasında Lesley’nin oynaması sıkıntı. İngiliz grubunun bu nedenle 19 yaşındaki futbolcuyu kiralayabileceği kaydedildi. Sarı-Lacivertliler’in teklif yapıp yapmama konusunu değerlendirdiği öne sürüldü.

Share this content:

Yorum gönder