×

Galatasaray’da olay Tete gelişmesi! Yaptırım istemişlerdi, hukukçular devrede…

Fenerbahçe’nin uzun müddet takımına katmaya çalıştığı, lakin Galatasaray’ın son anda ortaya girerek el sıkıştığı Brezilyalı futbolcu Tete, Sarı Kırmızılı kulüple 4+1 yıllık mukavele imzaladı.

BONSERVİS BEDELİ ÖDENMEDİ

Savaş nedeniyle Shakhtar Donetsk ile 31 Aralık’ta bitecek olan kontratını fesheden Tete için bonservis bedeli ödenmedi. Galatasaray İdaresi, 3.1 milyon Euro imza fiyatı ve 2.8 milyon Euro’luk yıllık fiyat karşılığında transferi tamamlamayı başardı.

BÜROKRATİK PÜRÜZLER AŞILDI

Transferin bürokratik mahzurlarını aşmak üzere İstanbul’da bulunan Tete ve menajeri, Galatasaray’la anlaştıkları için çok memnun olduklarını lisana getirdiler. Genç yıldız, Galatasaray formasıyla Şampiyonlar Ligi’nde kendini gösterip, Brezilya Ulusal Takımı’nda oynamak istediğini tabir etti.

TETE: TEKLİF ALDIĞIMDA ÇOK KEYİFLİ OLDUM

İmza sonrası birinci açıklamalarını yapan Tete, “Burada olduğum için çok memnunum. Süper taraftarı olan büyük bir kulüp. Umarım her şey yolunda sarfiyat. Teklif aldığımda çok memnun oldum. Menajerimle konuştum, Türkiye’de futbol oynamak isteyeceğim bir kulüp olduğunu söyledi.” dedi.

“GOLLERİMLE VE ASİSTLERİMLE KATKI SUNMAK İSTİYORUM”

Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için sabırsızlandığını söyleyen Brezilyalı yıldız, “Galatasaray’ın tarihi hakkında bilgilere sahibim. Şampiyon gruba gelmiş olmak olağanüstü bir his. Gollerimle ve asistlerimde katkı sunmak istiyorum. Şampiyonlar Ligi’nde de gayret veriyoruz. En âlâ performanslarımı burada sergilemeyi amaçlıyorum.” tabirlerini kullandı.

GALATASARAY’IN DEDİĞİ OLDU

Ayrıca Tete transferi tam bitmek üzereyken, son anda menajerinin İngiltere’ye bilet rezervasyonu yaptırması başları karıştırmıştı. Sambacı için İngiliz kulübü West Ham United’ın ortaya girdiği öne sürülürken, Galatasaraylı yöneticiler gece boyunca bir sorun olmadığını, oyuncunun artık yalnızca kendilerine imza atacağını lisana getirdiler. Gelinen son noktada ise Sarı-Kırmızılı idarenin dediği oldu.

SHAKHTAR FIFA’YA GİTTİ

Özellikle Erden Timur’un şahsen yaptığı teşebbüsler, Galatasaray’ın bu transfer operasyonunu problemsiz tamamlamasında büyük rol oynarken Shakhtar Donetsk’in FIFA’ya yaptığı şikayet Sarı Kırmızılı toplulukta şoke tesiri yarattı. Ukrayna kulübü, Brezilyalı kanat oyuncusunun 2023 sonuna kadar kontratı olduğu için feshi tek taraflı olarak yapmaya hakkı olmadığını savunuyor.

GALATASARAY BİR SORUN GÖRMEDİ

Galatasaray Kulübü ise savaşın patlak verdiği sırada Ukrayna kulüpleriyle kontratı olan yabancı oyuncuların bu mukaveleleri tek taraflı olarak askıya alıp öteki kulüplere gidebileceğine dair bilinen FIFA kuralına güvenerek transferi yaptığını aktarıyor.

UKRAYNALILAR YAPTIRIM İSTİYOR!

Shakhtar’ın Tete’nin savaş sırasında Ukrayna’ya döndüğünü ve FIFA kuralının artık kendisi için geçerli olmadığı konusunda ısrarcı olduğunu, Cimbom’un ve Brezilyalı yıldızın yaptırımla karşı karşıya kalmasının uygulanmasını istediği belirtiliyor.

BÜYÜK SÜRPRİZ! UZLAŞMA YOLU ARGÜMANI

Galatasaray’ın Shakhtar Donetsk’ten bonservis bedeli ödemeden transfer ettiği Tete konusunda bir sorun yaşayabileceği ileri sürüldü. Teze nazaran Ukrayna kulübünün, haksız fesih sebebiyle FIFA’ya yaptığı şikayetin akabinde taraflar uzlaşma için bir orta yol aramaya başladı.

SHAKHTAR ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKEBİLİR

Son olarak cüzi bir bonservis bedeli karşılığında, Shakhtar’ın şikayetini geri çekme durumunun olduğu belirtiliyor. Galatasaray İdaresi ve hukukçular tahlil yolu üzerinde görüşmeleri ve araştırmayı sürdürüyor.

Share this content:

Yorum gönder