×

Papara e-spor kadrosu satın alıyor

Papara CEO’su Emre Kenci, e-spor alanına yatırım yapmaya karar verdiklerini ve önümüzdeki günlerde bir e-sport kadrosunu satın alacaklarını söyledi. BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece ile Bloomberg HT televizyonunda Sefer Yüksel’in hazırlayıp sunduğu Finansal Teknoloji programına konuk olan Kenci, “Yakında duyurusunu yapacağız. Bu alandaki izlenme oranlarını yakından takip ediyoruz ve bu alana çok inanıyoruz” dedi. Papara’nın tek amacının hiç bir bankanın radarına girmemiş beşerler olmadığını belirten Kenci, var olan eserleri daha kullanıcı dostu hale getirip tüketiciye sundukları söyledi. Kenci, bunu yalnızca para transferi, ödemeler değil menkul değerler, sigorta üzere alanlarda da yaptıklarını kaydetti. Türkiye’de sigorta poliçelerinin hala yüzde 70’nin fizikî ortamda kesildiğini belirten Kenci, “Biz bunu da dijitalleştirmek istiyoruz. Finansal kapsayıcılığı biz aslında bu türlü geliştiriyoruz” dedi.

‘Voice Card görme engellilerin ödeme sistemlerinde yaşadığı sıkıntıları gideriyor’

Dünyanın birinci sesli kartı Voice Card’ın finansal kapsayıcılığı artıran ve sonları kaldıran bir proje olduğunu belirten Kenci, projenin özetle görme engellilerin ödeme sistemlerini kullanırken yaşadığı problemleri ortadan kaldırmayı amaçladığını söyledi. Voice card’ın kartlı alışverişin her adımını sesli olarak kullanıcıya bildirdiğini ve yanlışların oluşmasını engellediğini tabir eden Kenci, dünyadaki her 10 görme engelliden 9’unun kart dolandırıcılığı yahut yanlışına maruz kaldığını vurguladı. Voice Card’ın süreç gerçekleşmeden sesli olarak meblağı söyleyip dolandırıcılığı ya da yanılgıyı engellediğinin altın çizen Kenci, “Projede teknoloji Thales’in. Biz teknolojiyi kullanan finansal kurumuz. Mastercard kart altyapısını sağlıyor. BlindLook da gerçek şahıslara ulaşmamızı sağlayan, projenin erişim tarafındaki iş ortağı. Gayemiz Türkiye’deki 1 milyonu aşkın görme engelli vatandaşımıza daha düzgün hizmet verilmesini sağlamak” dedi.

‘Finansal özgürlük alanında çok önemli bir adım’

Görmeden nakit ile başa çıkmanın güç olduğunu ve olağan kartlı sistemlerin görme engelliler için sıkıntıları ortadan kaldırmadığını belirten BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece ise Voice Card ile görme engellilerin ödeme sürecinde edilgen olmaktan etkin bir bireye dönüştüğünü vurguladı. Voice Card’ın kendisi ve tüm görme engelliler için finansal özgürlük alanında çok önemli bir adım olduğunun altını çizen Görece, bu durumun adım adım gelişerek kesim standardı haline dönüşebileceğini tabir etti. BlindLook’un hayalinin dünyada erişilebilirliğin standardı olmak olduğunu söz eden Görece, “Görme engelliler için Türkiye’den dünyaya açılan bir erişilebilirlik kapısı olmak istiyoruz” dedi.

Share this content:

Yorum gönder