×

Musk, Tesla için reklam vermeme inadından vazgeçti

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli araba üreticisi için reklam yapacağını açıkladı.

Otomobil satışlarını artırmak için klasik reklamcılığı tercih etmeyen Tesla CEO’su Musk, şirketin Teksas Austin’deki yıllık hissedarlar toplantısında yaptığı konuşmada, “Sanırım reklamcılığın olağanüstü olduğunu söylemeliyim. Biraz reklam verip, nasıl gittiğini göreceğiz.” dedi.

Diğer taraftan, istifa edebileceğine dair piyasa söylentilerini yalanlayan Musk, uzun müddettir ertelenen Cybertruck teslimatının gerçekleşeceğini de tekrar teyit etti.

Musk, 2019’da yaptığı bir Twitter paylaşımında “reklamdan nefret ettiğini” ve reklam için harcanan parayı daha âlâ eserler geliştirmek için kullandıklarını belirterek, reklam verme fikrine yıllarca direnmişti.

Analistler, Musk’ın yaptığı bu açıklamayı, artan rekabetin ve yavaşlayan iktisadın Tesla fiyatlarını düşürmeye zorladığı bir devirde, satışları artırma gayreti olarak nitelendirdi.

Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın alması ile şirket işçisinin yaklaşık yüzde 80’ini kaybetmesinin akabinde reklam verenler, toplumsal medya platformunu tercih etmemeye başlamıştı.

Share this content:

Yorum gönder