×

Emlak Konut’tan Fikirtepe’de 11 milyar liralık satın alma

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında satın alma sürecinin dün KAP’a bildirildiğini açıkladı. Emlak Konut GYO’dan yapılan yazılı açıklamada, “Emlak Konut GYO olarak kurulduğumuz birinci günden itibaren medeniyetimizin izlerini taşıyan, vaktin ruhuna uygun, etraf dostu konut ve ticari alanlar üretmeye devam ediyoruz. Yaptığımız her bir projede milletimizin talep ve isteklerini göz önünde bulunduruyor, vizyoner çalışmalarla kentlerimize bedel katıyoruz.

Bir gayrimenkul yatırım paydaşlığı olan Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğümüz; kentlerimizin geleceğine taraf verecek her türlü projeye de bu anlayışla iştirak yapmakta yahut katkıda bulunmaktadır. Emlak Konut GYO olarak; 14 Mayıs 2024 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformu’na, Yeni Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında bin 615 bağımsız kısmın 11 milyar 514 milyon 186 bin 629 Türk Lirasına satın alma sürecini gerçekleştirdiğimizi bildirdik” sözlerine yer verildi.

Satın alma sürecinin ekspertiz bedeline nazaran gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın ilgili kuruluşu olarak yürüteceğimiz bu süreç içerisinde proje geliştirme maliyetleri de Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Satın alma süreci ekspertiz bedeline nazaran gerçekleştirilmiş olup, Bakanlığımız tarafından elde edilen finansman geliri ile projenin daha süratli tamamlanarak İstanbullulara sunulması hedeflenmektedir.

Kısa ve uzun vadede İstanbul’un konut muhtaçlığına karşılık verecek olan bu adımın birebir vakitte yatırımcı olarak Emlak Konut GYO’yu tercih eden vatandaşlarımıza/hissedarlarımıza da kâr sağlayacağı aşikardır. Gerçekleştirdiğimiz bu satın alma süreci tüm türel kuralları haiz ve Genel Müdürlüğümüzün sürdürülebilir kârlılık amacına uygun bir bakış açısıyla gerçekleştirilmiştir. Emlak Konut GYO olarak; vatandaşlarımızın inançlı, güç verimli, etraf dostu, toplumsal donatılara sahip ve Sıfır Atık uyumlu hayat alanlarına kavuşması için dün olduğu üzere bugün ve yarın da kararlı bir biçimde çalışmaya devam edeceğiz” sözleri kullanıldı.

Share this content:

Yorum gönder