×

İsrail BM bünyesindeki kliniği bombaladı: 10 Filistinli öldü

 İsrail ordusunun Gazze kentinde Birleşmiş Milletler (BM) bünyesindeki bir kliniği bombalaması sonucu yerinden edilmiş 10 Filistinli hayatını kaybetti.

Filistin haber ajansı WAFA’ya nazaran, İsrail ordusu Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine hücumlarını gece boyunca sürdürdü.

İsrail ordusu, Gazze kentinin güneyindeki es-Sabra Mahallesinde, BM Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) bünyesindeki bir kliniği bombaladı.

10 FİLİSTİNLİ HAYATINI YİTİRDİ

İsrail ordusunun akınında yerinden edilmiş 10 Filistinli hayatını yitirdi.

Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya’da İsrail ordusuna ilişkin savaş uçaklarının “Ebu el-Husna” ailesine ilişkin konutu amaç alması sonucu 4 Filistinli öldü.

İsrail ordusunun, el-Bureyc Mülteci Kampı’nda “Berş” ailesine ilişkin meskeni bombalaması sonucu ortalarında bir çocuğun da bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetti.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği ataklarda en az 14 bin 944’ü çocuk, 9 bin 849’u bayan olmak üzere 35 bin 173 Filistinli öldürüldü, 79 bin 61 kişi yaralandı.

Enkaz altında hala binlerce meyyit olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları maksat alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

KAYNAK: AA

Share this content:

Yorum gönder