×

Jayden Oosterwolde: Bu dönem hakikaten düzgün hazırlandım

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off Tipi rövanş maçında Hollanda grubu Twente ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Yarın TSİ 20.00’de Twente Stadı’nda oynanacak olan müsabakayı İtalyan hakem Fabio Maresca yönetecek. Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Jayden Oosterwolde, müsabaka öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Müsabakayı pahalandıran Hollandalı oyuncu, “Benim için özel bir maç olacak. Mesleğim burada başlamıştı. 5-1 kazanmamıza karşın kıymetli bir maç olacak. Burada da kazanmak istiyoruz. Birtakım kusurlarımız vardı, onları düzelttik” diye konuştu.

“BU DÖNEM HAKİKATEN YETERLİ HAZIRLANDIM”

Geçtiğimiz dönem adaptasyon süreci ve sakatlıklardan ötürü performansını yansıtamadığını belirten Oosterwolde, “Türkiye’ye birinci geldiğimde kültüre alışmak durumunda kalmıştım. Ufak sakatlıklar da yaşadım. Güç bir başlangıç oldu. Bu dönem hakikaten düzgün hazırlandım. Hocamın da inancıyla birlikte düzgün performans gösterdiğimi düşünüyorum. Bunu birebir formda devam ettirmeyi umut ediyorum” sözlerini kullandı.  

“SOL BEKTE OYNAMAYI TERCİH EDERİM”

Son maçlarda sol stoper oynamasının hatırlatılması üzerine ise Jayden Oosterwolde, “Doğal olarak daha çok sol bekte oynamayı tercih ediyorum. İtalya’da bu biçimde oynadım. Twente’de savunmanın merkezinde ve orta alanda da oynamıştım. Hocam nerede gereksinim duyarsa orada oynarım. Tercihimi sorarsanız natürel ki sol bek oynamayı tercih ederim” biçiminde konuştu.

Oosterwolde, “İlk maçı 5-1 kazanmanıza karşın tipi kaybetme korkusu yaşıyor musunuz?” formunda gelen soruya ise “Kendimize güveniyoruz. Bütün maçlarımızı kazandık. Müsabakayı kazanacağımızı düşünüyorum. Bir tehlike olmadığını söyleyebilirim” diyerek yanıt verdi.

Share this content:

Yorum gönder