×

Kripto para borsası Binance Kanada’dan çekiliyor

Şirketten yapılan açıklamada, Binance’in Kanada pazarından “proaktif olarak” çekilerek öteki önde gelen kripto para şirketlerine katılacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Kanada blockchain sanayisinin geri kalanı için büyük umutlarımız vardı. Ne yazık ki, sabitkoinler ve kripto Borsalarına sağlanan yatırımcı limitleri ile ilgili yeni düzenleme, şu anda Kanada pazarını Binance için artık dayanılamaz hale getiriyor.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Binance’in Kanadalı kullanıcılarını korumak için başka makul yolları araştırdığı sürece bu kararı ertelediği belirtilen açıklamada, fakat o denli bir yol olmadığının görüldüğü aktarıldı.

Açıklamada, Binance’in Kanada’da kalan öbür kullanıcılarının hesaplarının bu karardan nasıl etkileneceğine dair kapsamlı bilgilerin yer aldığı bir e-posta alacağı bildirildi.

Binance’in yeni düzenlemeyi haklı bulmasa da ihtimamlı ve kapsamlı bir düzenleyici çerçeve hedefleyen Kanadalı düzenleyicilerle bağlantı kurmaya devam etmeyi umduğu belirtilen açıklamada, “Kanadalı kullanıcılar daha geniş bir dijital varlık paketine erişme özgürlüğüne sahip olduklarında, pazara bir gün geri döneceğimize eminiz.” tabiri kullanıldı.

Kanada, son aylarda kripto varlık ticaret platformları için düzenlemeleri sıkılaştırdı.

Share this content:

Yorum gönder