×

Salih Uçan: Ermenistan maçı kolay olmayacak lakin biz de başkanız

A Ulusal Futbol Ekibi, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda 5. maçında 8 Eylül Cuma günü Eskişehir’de Ermenistan ile karşı karşıya gelecek. Ulusallar, müsabaka öncesi Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kampa girdi. İdman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Salih Uçan, her şeyin hoş başladığını söyleyerek, “Konferans Ligi de o denli. Beşiktaş’ı ile âlâ gittik. Döneme âlâ başladık. Orası hoş gidiyor. Şu anda da ulusal ekipteyiz. Bayan voleybol ekibimizi canı gönülden tebrik ediyoruz. Çok hoş işler yaptılar, bizi çok gururlandırdılar” sözlerini kullandı.

“Ermenistan maçı kolay olmayacak lakin biz de lideriz”
Cuma günü Ermenistan çabasının sorulması üzerine Uçan, “İlk maçta deplasmanda hoş bir maç oynandı. Sert ve mücadeleci bir maç geçti fakat kazanmayı bildik. Artık Eskişehir’de taraftarımızın önünde, Eskişehir’in coşkulu taraftarıyla birlikte bu maçı kazanmak istiyoruz. Eskişehir’de oynanan son 2 maçı kazanmıştık. 3’üncü maçı da kazanarak seriyi devam ettirmek istiyoruz. Kümede başkanız. Kolay bir maç olmayacak. Rakibimiz de maçlar başlamadan evvel durumları biraz geri üzere gözükse de çıktığı maçlarda da güçlerini gösterdiler. Kolay olmayacak ancak bizde önderiz. Bu maçı kazandığımız taktirde de baya yol kat edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“Kızlarımız bizi nasıl gururlandırdıysa, biz de tıpkı biçimde ülkemizi gururlandırmak istiyoruz”
Geçtiğimiz dönemin kendisi ismine çok verimli geçtiğini söyleyen 29 yaşındaki ulusal futbolcu, “Geçen dönem birinci maçtan son maça kadar pek odaklandığım, çok yeterli çalıştığım, çok profesyonel yaşadığım ve benim adıma hoş bir sene oldu. Bu döneme da güzel başladım. Avrupa’da çıktığımız maçları kazandık. Olağan ki öncelikle kendi kulübünde ne kadar âlâ oynarsan, kadro ne kadar uygun sonuçlar alırsa devamında ulusal kadroya geliyorsun. Burada da son maçta forma talihi buldum. Stefan Kuntz bana forma talihi verdi. Benim için ulusal grup maçları da şu an için hoş gidiyor. Burada asıl olan kalıcı olmak. Ben de kalıcı olmak istiyorum. Dönemin sonunda Avrupa Şampiyonası var. Kızlarımız bizi nasıl gururlandırdıysa, biz de birebir halde ülkemizi gururlandırmak istiyoruz. İnşallah gururlandırırız” dedi.

“Kuntz ile irtibatımız hoş gidiyor”
Stefan Kuntz’un ulusal gruba başladığı birinci periyotlarda birbirlerini tanımadıklarını ve vakitle birbirlerini tanıdıklarını lisana getiren Salih Uçan, “İlk başlarda herkesin bildiği üzere hocayla birbirimizi tanımıyorduk. Ancak sonrasında olağan ki buraya gelmemdeki asıl karar mercii hoca. Benim de performansım arttıkça buraya geleceğimi biliyordum. Artık de artık buradayım. Hocayla da bağlantımız hoş gidiyor. Bunun da olumlu formda sürmesini istiyorum” formunda konuştu.

Share this content:

Yorum gönder