×

Türkiye, Ermenistan maçı hazırlıklarını tüm süratiyle sürdürüyor

A Ulusal Futbol Ekibi, UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Kümesi’nde 8 Eylül Cuma günü Eskişehir’de Ermenistan ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Riva Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde teknik yönetici Stefan Kuntz idaresindeki idmanın tamamı basına açık gerçekleştirildi.

İdman öncesinde, Hollanda Birinci Ligi’nde (Eredivisie) 2022-2023 döneminin en âlâ oyuncusu seçilen Orkun Kökçü’yü teknik takım ve grup arkadaşları alkışlarla karşıladı. Ulusal futbolcu Cenk Özkaçar, ısınma hareketlerinin akabinde gruptan başka koşu çalışması gerçekleştirdi.

Isınma hareketleriyle başlayan antrenman, top kapma çalışmasıyla sürdü. Geniş alanda çift kale maçın akabinde oyuncular dar alanda çift kale maç gerçekleştirdi. İdman şut çalışmasıyla sona erdi.
Ermenistan maçının İstanbul’daki hazırlıklarını yarın sabah gerçekleştireceği egzersizle tamamlayacak ay-yıldızlı grup, saat 15.00’te kalkacak uçakla Eskişehir’e gidecek.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, idmanın son kısmında egzersizi ziyaret etti. Futbolcularla kısa bir müddet konuşan Büyükekşi, akabinde saha kenarında teknik yönetici Stefan Kuntz ile uzun mühlet görüştü. Ay-yıldızlı grubun antrenmanını TFF İdare Heyeti Üyesi ve A Ulusal Ekip Sorumlusu Hamit Altıntop ile TFF idare konseyi üyeleri de izledi.
Öte yandan ulusal grup aday takımına sonradan dahil edilen Halil Dervişoğlu’nun ise bu akşam kampa katılması bekleniyor.

Share this content:

Yorum gönder